PSG malo nereálne požiadavky: Neymar chcel zaplatiť 20 miliónov z vlastného vrecka!

Neymar oslávil návrat gólom
Neymar oslávil návrat gólom

BARCELONA - Prezident futbalového klubu FC Barcelona Josep Maria Bartomeu povedal, že Brazílčan Neymar urobil počas prestupového obdobia všetko pre návrat do metropoly Katalánska. Z očakávaného prestupu ale napokon zišlo, keď "Blaugranas" nedokázali splniť finančné požiadavky hráčovho zamestnávateľa Paríža St. Germain.

"Neymar veľmi túžil po návrate do klubu a robil všetko pre to, aby sa prestup podaril," povedal Bartomeu. Podľa francúzskeho denníka L'Equipe samotnému hráčovi záležalo na prestupe tak veľmi, že chcel zaplatiť 20 miliónov eur z vlastného vrecka, len aby sa uskutočnil.

Podľa portálu sport.es chcela svojimi peniazmi prispieť dokonca aj časť hráčov španielskeho majstra, ktorí mali žiadať vedenie Blaugranas, aby Neymara z Paríža získalo. Lídrom tejto iniciatívy mal byť dokonca Lionel Messi, dôvodiac, že Brazílčanov príchod je nevyhnutný, ak chce Barcelona pomýšľať na titul v Lige majstrov. Podľa portálu však káder v tomto smere nebol jednotný a okrem časti hráčov, ktorí by sa Neymarovmu príchodu potešili, je v kabíne aj skupina hráčov, ktorí si to neprajú. Vedenie Barcelony sa napokon malo rozhodnúť, že sa "nepustí do riskantnej ekonomickej operácie".

"Možnosť získať ho prišla v čase, keď už sme mali uzavreté plány na stavbu tímu pre novú sezónu. Hoci to viaceré médiá avizovali, nikdy sme neponúkli žiadneho z našich hráčov ako protiváhu. Iniciátorom tejto myšlienky bol parížsky klub. Jeho požiadavky však boli nereálne a na tom celý obchod stroskotal," tvrdí šéf FCB. Úradujúci francúzsky majster, ktorý v roku 2017 zaplatil za Neymara rekordných 222 miliónov eur, údajne požadoval dvojicu Ivan Rakitič - Ousmane Dembele plus finančnú kompenzáciu vo výške niekoľko desiatok miliónov.

Dvadsaťsedemročný Neymar odišiel do Francúzska, aby sa dostal z tieňa Lionela Messiho, no svoje rozhodnutie údajne po dvoch rokoch ľutuje. V Paríži odohral za dva roky sotva polovicu duelov klubu, keď nútene pauzoval pre zranenia, či disciplinárne tresty. Napriek tomu je jeho štatistika pôsobivá - v 58 zápasoch zaznamenal až 51 gólov, pripomenula agentúra AFP.


Tagy: FC Barcelona Neymar Paríž Saint Germain

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/David Santiago

DISKUSIA