VIDEO Azerbajdžan potrápil favorizovaný Wales: Hviezdny Bale verí v bod obratu

Gareth BaleGareth Bale Zdroj: SITA/AP/Nick Potts

CARDIFF - Poriadne upracované domáce víťazstvo 2:1 nad outsiderom z Azerbajdžanu vybojovali futbalisti Walesu v piatok v kvalifikácii EURO 2020. V 84. minúte o ňom hlavou rozhodol hviezdny útočník Gareth Bale z Realu Madrid, ktorý verí, že by práve tento výsledok mohol znamenať pozitívny waleský bod obratu k postupu na šampionát.

Wales po prvej domácej výhre 1:0 nad Slovenskom v E-skupine prehral v Chorvátsku (1:2) aj v Maďarsku (0:1). Aktuálne má na konte 6 bodov a v tabuľke je tretí, na čele sú deväťbodoví Maďari a Chorváti, ktorí triumfovali v Trnave nad SR vysoko 4:0. V Cardiffe si v prvom polčase dali hostia nešťastný vlastný gól, ale v druhom dejstve vyrovnal dravý Mahir Emreli, ktorý do siete dorazil svoju prvú strelu po rýchlom brejku. V závere ale Bale spasil domáce víťazstvo, keď hlavičkou z blízka prekonal brankára hostí.

"Azerbajdžan nám to poriadne skomplikoval. Vo viacerých fázach sme hrali nedbanlivo. Dokázali sme sa ale vzchopiť a ukázali sme charakter. Škaredé víťazstvá môžu pomôcť a podporiť víťaznú mentalitu. Dúfam, že toto bol bod obratu. Áno, krajšie by bolo vyhrať po kvalitnom výkone, ale tri body sú tri body. Všetci veríme, že postúpime, budeme o to bojovať až do konca," citovala Balea agentúra AFP.

Tréner "drakov" Ryan Giggs bol po stretnutí pomerne kritický. "V prvom polčase sme nehrali dosť dobre. Neplnili sme náš plán. Viacerí hráči si robili čo chceli. V závere sme ale ukázali charakter. Každý potrebuje kúsok šťastia. Dúfam, že nám to teraz pomôže. Toto sme potrebovali. Boli tam pozitívne veci, ale aj veci, ktoré ma nahnevali. Najdôležitejšie sú však tri body. Všetko máme vo vlastných rukách," uviedol Giggs pre BBC.

Viac o téme: Gareth Bale Azerbajdžan Wales