Aj sokolíkom zostali len oči pre plač: V poslednej minúte sa od nás odklonilo šťastie

Adrián Guľa
Adrián Guľa

BRATISLAVA - Nielen seniorská futbalová reprezentácia má za sebou nevydarené piatkové vystúpenie. Hráči do 21 rokov pod vedením trénera Adriána Guľu začali kvalifikáciu o postup na ME 2021 prehrou na pôde Azerbajdžanu 1:2. Hrdinom zápasu sa stal útočník Baris Ekincier, ktorý sa postaral o oba domáce góly, hoci v druhom prípade sa presadil za sporných okolností.

"V poslednej minúte sa od nás odklonilo šťastie, keď sme dostali gól na 1:2 po hraničnej ofsajdovej situácii. Bohužiaľ, takticky sme nezvládli jednoduchý nákop. Hráči Azerbajdžanu podali heroický výkon a zblokovali množstvo striel. Možno aj bod by bol pre nich úspech, napokon však zápas vyhrali," vyjadril sa tréner Adrián Guľa pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Bývalého trénera Trenčína či Žiliny mrzel nedôrazný vstup do zápasu, čo sa podpísalo aj na inkasovanom góle v siedmej minúte. Až po prestávke sa hra slovenskej "dvadsaťjednotky" zlepšila. "Po vstupe do druhého polčasu sme mali najlepšiu pasáž hry. Chalani zatlačili súpera, nepustili ho z jeho polovice. Podarilo sa nám vyrovnať, navyše nám neuznali Almásiho gól," pokračoval Guľa.

Prehra v Azerbajdžane naštrbila postupové ambície "slovenských sokolíkov". Priamo na šampionát postupuje iba víťaz skupiny, čo bude pri konkurencii Francúzska, Švajčiarska či nečakaného zaváhania v Baku náročnou úlohou. Kapitán tímu Christián Herc však rozhodne zbrane neskladá. "Musíme ísť od zápasu k zápasu, vyhrať ďalší duel a verím, že zopakujeme to, čo naši predchodcovia pred štyrmi rokmi. Vtedy tiež prehrali úvodné stretnutie a napokon postúpili na šampionát," vyjadril sa hráč českej Plzne pre web SFZ.

V roku 2019 odohrá výber do 21 rokov ešte tri kvalifikačné stretnutia. V októbrovom asociačnom termíne najskôr zamieri do Lichtenštajnska a 15. októbra privíta v Dunajskej Strede favorita skupiny Francúzsko. V domácom prostredí sa zverenci Adriána Guľu predstavia aj 18. novembra, keď si zmerajú sily s rovesníkmi z Gruzínska.


Tagy: Adrián Guľa Slovensko U21 Azerbajdžan U21

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Jakub Kotian

DISKUSIA