VIDEO Ronaldo prispel k dôležitej výhre Portugalska, hetrik Kanea a nečakaná prehra Česka

Cristiano Ronaldo, Nikola Maksimovič a Nikola MilenkovičCristiano Ronaldo, Nikola Maksimovič a Nikola Milenkovič Zdroj: SITA/AP - Marko Drobnjakovic

BRATISLAVA - Anglickí futbaloví reprezentanti bodovali naplno aj v treťom vystúpení v kvalifikácii ME 2020. V londýnskom Wembley zdolali Bulharsko presvedčivo 4:0 a s deviatimi bodmi sú na čele tabuľky A-skupiny. Hetrikom sa blysol kapitán Albiónu Harry Kane.

Angličania sa ujali vedenia v 24. minúte po kikse bulharského brankára Plamena Ilieva. Jeho prihrávku na obrancu Slovana Bratislava Vasila Božikova vystihol Raheem Sterling, našiel pred bránkou Kanea a ten ju bez problémov dopravil do siete. V 49. minúte zvýšil Kane na 2:0 z pokutového kopu nariadeného za faul na Marcusa Rashforda. O šesť minút neskôr sa po dravom prieniku Kanea do šestnástky presadil Sterling. V 73. minúte zavŕšil Kane hetrik z druhej penalty.

Českí futbalisti prekvapujúco prehrali na pôde Kosova 1:2. Hostia pritom viedli od 16. minúty gólom Patrika Schicka, ale už o štyri minúty neskôr vyrovnal Vedat Muriqi a v druhom polčase rozhodol o výsledku Mergim Vojvoda.

Mergim Vojvoda a jeho Galéria fotiek (27) Zdroj: SITA/AP - Visar Kryeziu

Kosovo nenašlo premožiteľa v pätnástom zápase za sebou, šnúru ťahá od 9. októbra 2017, keď na záver kvalifikácie MS 2018 podľahlo Islandu. Po štyroch vystúpeniach figuruje na druhom mieste o bod za Anglickom. Česko nazbieralo o dva body menej.

Ukrajinci zvíťazili v B-skupine na pôde Litvy 3:0 a sú suverénne na čele tabuľky so ziskom 13 bodov. Prvý trojbodový zásah zaznamenali víťazi Ligy národov Portugalci. V Belehrade triumfovali nad domácim Srbskom 4:2 vďaka gólom Williama Carvslha, Goncala Guedesa, Cristiana Ronalda a Bernarda Silvu.

Cristiano Ronaldo a William Galéria fotiek (27) Zdroj: SITA/AP - Marko Drobnjakovic

V H-skupine sa zrodili tri víťazstvá favoritov. Francúzi zdolali Albánsko 4:1, Island si rovnakým pomerom poradil s Moldavskom 3:0 a Turecko zvíťazilo nad Andorrou 1:O gólom z 89. minúty.

Zápas medzi majstrami sveta Francúzmi a Albáncami sa na parížskom štadióne Saint-Denis začal s niekoľkominútovým oneskorením. Hosťom totiž zahrali hymnu Andorry a Albánci nechceli nastúpiť na duel, kým nebudú počuť tú svoju. Ďalšie faux pas prišlo následne, keď sa hlásateľ na štadióne ospravedlnil za chybu "arménskym fanúšikom". Hneď ako si to uvedomil, opravil sa. Následne zaznela už správna hymna a duel sa mohol začať.

Srbsko - Portugalsko 2:4 (0:1)
Góly: 68. Milenkovič, 85. Mitrovič - 42. Carvalho, 58. Guedes, 80. Ronaldo, 88. Silva