Nedokázal to Federer, Djokovič ani Nadal: Bradatý rekord tenisovej legendy má už 50 rokov!

Rod Laver
Rod Laver

NEW YORK - Bývalý austrálsky tenista Rod Laver figuruje na šiestej priečke v počte získaných grandslamových titulov. Na konte ich má jedenásť a naďalej drží rekord, ktorý sa nepodarilo pokoriť Federerovi, Nadalovi ani Djokovičovi.

V pondelok 9. septembra ubehne presne 50 rokov od toho, kedy rodák z Rockhamptonu získal druhýkrát v kariére kalendárny grandslam, teda v jednom roku ovládol všetky podujatia tzv. veľkej štvorky.

Rod Laver sa dočkal špeciálnej ceremónie v prestávke medzi piatkovými semifinálovými zápasmi tohtoročného US Open. Najprv mu bude predstavená replika trofeje pre víťaza US Open a potom pamätná tabuľa zo štyroch grandslamových turnajov. Pre oficiálny web ATP sa vyjadril, že počas tohto obdobia nemal žiadne výsledkové pády, užíval si tenis, udržoval sa v dobrej kondícii a hral veľmi dobre. Znepokojoval ho iba dátum narodenia jeho prvého dieťaťa, čo bolo napokon 9. septembra, teda v deň finále US Open 1969.


Zažite Davis Cup Slovensko vs. Švajčiarsko naživo!


Spomenutý rok bol jedným z najlepších v tenisovej kariére dnes 81-ročného Roda Lavera. Nielenže vyhral všetky štyri grandslamové turnaje, no celkovo sa radoval z osemnástich titulov z 32 turnajoch, ktorých sa zúčastnil. Sezónu ukončil so zápasovou bilanciou 106 výhier a len štrnásť prehier. V celej tenisovej histórii sa kalendárny grandslam podarilo získať iba Američanovi Donovi Budgeovi v roku 1938. Blízko k tomu bolo aj spomenuté hviezdneho trio súčasného tenisu, ale to získalo v jednom roku najviac tri grandslamové triumfy.


Tagy: Rafael Nadal Roger Federer Novak Djokovič Rod Laver

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Kin Cheung; Video: Rolex

DISKUSIA