Absolútna neúcta pri minúte ticha za dcérku (†9) legendy: VIDEO nepochopiteľného gesta fanúšikov

Tím Španielska a Rumunska počas predzápasovej minúty ticha na počesť tragicky zosnulej dcérky Luisa Enriqueho
Tím Španielska a Rumunska počas predzápasovej minúty ticha na počesť tragicky zosnulej dcérky Luisa Enriqueho

BUKUREŠŤ - Zhruba pred týždňom otriasla celým Španielskom tragická správa o úmrtí iba deväťročnej dcérky reprezentačného kormidelníka Luisa Enriqueho.

Ten v júni nútene svoje miesto prepustil svojmu asistentovi Robertovi Morenovi, aby mohol byť pri svojej chorej ratolesti. Xana totiž trpela rakovinou kostí a ani tá najlepšia liečba nedokázala napokon španielskej legende zachrániť to najcennejšie. Španielsky zväz sa preto rozhodol uctiť si pamiatku dievčatka minútou ticha pred kvalifikačným súbojom v Rumunsku, lenže...

Rumunskí fanúšikovia počas minúty ticha poriadne zaskočili aj svoj vlastný realizačný tím na lavičke, ktorý jednoducho nechápal, čo sa to deje. Masívne povzbudzovanie, bučanie a piskot, to všetko sa v Bukurešti ozývalo štadiónom počas symbolického momentu, ktorý obidva tímy emotívne prežívali. Takýto prejav "fair play" rozhodne nikto nečakal a po stretnutí sa viac ako samotný zápas rozoberalo toto gesto obrovskej neúcty a arogancie rumunských divákov, ktoré na štadión rozhodne nepatrí. 

Pomerne nervózny súboj Skupiny F skončil tesným triumfom favorita (2:1) a Španieli tak ukončili čakanie na víťazstvo na rumunskej pôde. Tím La Furia Roja si tak aj po piatich kvalifikačných vystúpeniach drží stopercentnú úspešnosť a s 15 bodmi jasne kraľuje skupine, Rumunsko je so siedmimi bodmi štvrté. 

 


Tagy: Španielsko Rumunsko Luis Enrique Xana

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP - Vadim Ghirda

DISKUSIA