VIDEO Ruský šampión opäť nenašiel premožiteľa: Nurmagomedov vo veľkom štýle obhájil titul

Chabib Nurmagomedov verzus Dustin Poirier
Chabib Nurmagomedov verzus Dustin Poirier

ABÚ ZABÍ - Rus Chabib Nurmagomedov obhájil v najprestížnejšej organizácii miešaných bojových umení titul v ľahkej váhe. Na sobotňajšom galavečere UFC 242 v Abú Zabí zdolal dočasného šampióna Dustin Poiriera z USA technikou rear naked choke v treťom kole z piatich vypísaných.

Poirier zaskočil Nurmagomedova údermi v druhom kole a v nasledujúcom mu spôsobil problémy aj na podlahe. Favorit sa však ubránil, prebral iniciatívu a ukončil zápas v čase 2:10 min tretieho kola. V profesionálnom oktagone naďalej nenašiel premožiteľa, pripísal si 28. víťazstvo, z toho osemnáste pred časovým limitom. Absolvoval druhú úspešnú obhajobu, pred necelým rokom pokoril Íra Conora McGregora.

Vtedajší galavečer poznačili výtržnosti v aréne a Rus si musel odpykať deväťmesačný dištanc. Tentoraz si súperi preukázali omnoho viac rešpektu. "Miešané bojové umenia sú predovšetkým o rešpekte. To je prvá vec, ktorú vás učia, keď prídete do telocvične. Uplynulé dva roky boli pre mňa dosť náročné, potrebujem si niekoľko dní oddýchnuť," povedal 30-ročný Nurmagomedov v pozápasovom rozhovore.

Jeho americký rovesník utrpel šiestu prehru, na konte má 25 triumfov. Poirierovi sa nepodarilo povýšiť pozíciu dočasného šampióna a zjednotiť opasky: "Celú kariéru som sa chystal na tento moment. Možno som mohol urobiť viac, každé ráno sa budem musieť pozerať do zrkadla s týmto výsledkom. Som hrdý na to, čo som dosiaľ dokázal, ale nastal čas popremýšľať. Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých som sklamal."


Tagy: MMA UFC Chabib Nurmagomedov Dustin Poirier

Zdroj:
TASR
Foto:
profimedia.sk; Video: Twitter - ON: MMA

DISKUSIA