VIDEO Španielska mašina v suchých tričkách: Zlyhanie Grécka, Weissova družina zaskočila favorita

Rodrigo oslavuje so svojimi spoluhráčmiRodrigo oslavuje so svojimi spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

MADRID- Futbalisti Španielska sú v kvalifikácii EURO 2020 naďalej stopercentní. V nedeľu si vo svojom šiestom vystúpení podľa očakávania poradili v Gijone s Faerskými ostrovmi 4:0 a ako suverénny líder F-skupiny majú na konte 18 bodov.

O prvé dva góly Španielov sa postaral útočník Valencie Rodrigo, ďalšie dva pridal v úplnom závere Paco Alcácer. Obranca Sergio Ramos vyrovnal rekord brankára Ikera Casillasa v počte reprezentačných štartov, keď nastúpil na svoj 167. duel v drese národného tímu. Ramosa delí už iba deväť štartov od vyrovnania európskeho rekordu, ktorý drží taliansky brankár Gianluigi Buffon (176).

Rodrigo oslavuje so svojimi Galéria fotiek (5) Rodrigo oslavuje strelený gól Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

Na druhej priečke v F-skupine je Švédsko po domácej remíze s Nórskom 1:1. Nóri viedli po prvom polčase zásluhou Stefana Johansena, po zmene strán vyrovnal Emil Forsberg. Rumuni sa napriek jasnej prevahe trápili doma s Maltou v koncovke a ich jediný gól zaznamenal v 47. minúte George Puscas.

Rovnako ako Španieli zatiaľ v kvalifikácii nestratili bod ani Taliani. Zverenci Roberta Manciniho dominovali v dueli v Tampere herne a triumfovali 2:1. V druhom polčase najskôr otvoril skóre Ciro Immobile a potom padli dva góly z penált. Domáci Teemu Pukki v 72. minúte vyrovnal, o sedem minút neskôr sa ale z bieleho bodu nepomýlil ani Jorginho. Taliani tak majú v tabuľke J-skupiny pred druhým Fínskom náskok šesť bodov.

Albin Granlund a Francesco Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Markku Ulander/Lehtikuva

Zlyhanie Bosny, Weissovci prekvapili

Na tretiu priečku sa vyšvihli Arménci vďaka výhre nad Bosnou a Hercegovinou 4:2. Dvoma gólmi a asistenciou sa v domácom drese prezentoval Henrich Mchitarjan. V nadstavenom čase si ešte Mchitarjanov center do vlastnej bránky zrazil Stefan Lončar. Po prehre rezignoval na post trénera Bosny a Hercegoviny Robert Prosinečki.

Bosniaci v doterajšom priebehu získali v šiestich zápasoch len sedem bodov. V tabuľke sú ale až za nimi Gréci, ktorí v Aténach senzačne iba remizovali s outsiderom z Lichtenštajnska 1:1. O prvý bod hostí v kvalifikácii sa vyrovnávajúcim gólom v 85. minúte postaral Dennis Salanovic.

V D-skupine remizovalo Gruzínsko s Dánskom 0:0. Zverenci slovenského trénera Vladimíra Weissa síce neohrozili bránku súpera, no favorizovaných Dánov iba sporadicky pustili do šance. Švajčiari si poradili s outsiderom skupiny Gibraltárom, ktorý zdolali v Sione bez problémov 4:0.

Arménsko - Bosna a Hercegovina 4:2 (1:1)
Góly: 3. a 66. Mchitarjan, 77. Hambardzumjan, 90.+5 Lončar (vl.) – 13. Džeko, 70. Gojak

Fínsko - Taliansko 1:2 (0:0)
Góly: 72. Pukki (z 11m) - 59. Immobile, 79. Jorginho (z 11m)

Grécko – Lichtenštajnsko 1:1 (1:0)
Góly: 33. Masouras - 85. Salanovic

Švajčiarsko – Gibraltár 4:0 (3:0)
Góly: 37. Zakaria, 43. Mehmedi, 45.+3 Rodriguez, 87. Gavranovič

Gruzínsko – Dánsko 0:0

Rumunsko – Malta 1:0 (0:0)