Tenisová rodina sa už nemôže dočkať: VIDEO Hladný ruský medveď útočí na najväčší titul!

Rafael Nadal a Daniil Medvedev po finále ATP Masters v Montreale
Rafael Nadal a Daniil Medvedev po finále ATP Masters v Montreale

NEW YORK – Australian Open 2005. Posledný turnaj z najprestížnejšej kategórie veľkej štvorky, ktorý sa stal korisťou ruského tenistu. Marat Safin vtedy zarmútil celú Austráliu, ktorá sa už hotovala na veľkolepé oslavy. Lleyton Hewitt mal byť tým vyvoleným, ktorý tradičnej tenisovej bašte zabezpečí ďalší domáci primát. Nestalo sa tak. Proti bol ruský bohatier, ktorý, zdá sa, našiel vydareného nasledovníka.

Daniil Medvedev je už niekoľko rokov považovaný za nesmierne talentovaného tenistu, ktorý má šancu presadiť sa v najužšej svetovej špičke. No progres, ktorý dvadsaťtriročný dlháň urobil, nečakal zrejme nikto. Medvedev prechádza sezónou ako nôž maslom, jeho bilancia počas US Open Series vyráža dych. Finálové účasti vo Washingtone a Montreale a prvý titul z kategórie Masters 1000 v Cincinnati. Rusovi to evidentne nestačilo a ako hladný buldog valcuje aj na US Open.


Príďte povzbudiť slovenských tenistov v Davis Cupe.


Mimochodom, v kanadskom Montreale nestačil na Rafaela Nadala, ktorý svojho súpera doslova zdevastoval. Rodák z Moskvy nezvládol tlak, ktorý je spojený s prvým veľkým finále a na španielskeho býka nenašiel žiadnu účinnú zbraň. V dnešnom finále vo Flushing Meadows má ideálnu šancu na reparát a príležitosť zaknihovať svoj prvý grandslamový titul. Na veľkolepé finále v metropole USA reagovala aj bývalý svetová jednotka a zrejme najlepší ruský tenista histórie Marat Safin.

"Medvedev môže vyhrať. Daniil je už na špičkovej úrovni, takže sa nebojí Nadala. Rafa je starší a cíti tlak. Nie je to s ním ľahké, je šikovný a veľmi skúsený," vyjadril sa Safin citovaný portálom Tennis World.  "Je vysoký, skvele triafa loptičku, výborne sa pohybuje," pochválil svojho krajana.

Safin zašiel ďalej a zrejme najväčšiemu objavu tejto sezóny predikuje mimoriadne úspešnú kariéru. "Môže sa stať najlepším hráčom? Prečo nie? Taktiež Chačanov, Rublev a ďalší. Medvedev by mohol byť najlepším ruským tenistom histórie a svetovým hráčom č. 1. Jeho taktika je skvelá. Je evidentné, že sa môže naďalej zlepšovať," zakončil víťaz dvoch grandslamových titulov.

Wilander má iného favorita

Opačné stanovisko zaujala ďalšia legenda svetového tenisu a dlhoročný expert televízie Eurosport Mats Wilander. Švéd má vo favoritovi jasno. "Rafa bude ešte väčší favorit ako v semifinále. Medvedev nemá takú palebnú silu ako Berrettini. Je vysoký a má ploché bekendové údery ako Djokovič či Söderling. Bude nútený veľa behať. Rafa je veľký favorit, nemal by byť pod tlakom," vyjadril sa bývalý líder svetového rebríčku a víťaz siedmich grandslamových titulov.

Kto sa teda stane víťazom US Open 2019? Otáznikov je priveľa, odpovedí primálo. Tú najhlavnejšiu nám dajú tenisti na centrálnom dvorci Artura Ashea. Finále je na programe o 22:00.


Tagy: Rafael Nadal Marat Safin Mats Wilander Daniil Medvedev

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/ps
Foto:
SITA/Paul Chiasson/The Canadian Press via AP; Video: YouTube/Tennis Channel

DISKUSIA