VIDEO Bratia pod paľbou ostrej kritiky, líder tímu krotí vášne: Nie sme tak zlí, ako sa píše!

Tomáš Vaclík po inkasovanom góle
Tomáš Vaclík po inkasovanom góle

PRIŠTINA - Podľa brankára Tomáša Vaclíka je zbytočné po sobotňajšej porážke 1:2 v zápase európskej kvalifikácie v Kosove podliehať zlej nálade. Verí, že českí futbalisti stále majú silu a nie sú tak zlí, ako sa píše. Hoci sa reprezentanti po polovici kvalifikácie prepadli na nepostupové tretie miesto v skupine, podľa gólmana španielskej Sevilly majú stále situáciu vo vlastných rukách.

"Samozrejme, všetci vieme, že sa to nepodarilo. Je to veľká komplikácia, ale zase si nemyslím, že by sme mali podliehať nejakej skepse. Nemyslím, že tím potrebuje vyložene impulz, že to niekto odflákol alebo tak. Ako sme v júni dva zápasy zvládli a bola nálada, že všetko je super, tak nebolo. Rovnako tak teraz nesmieme byť v nálade, že je všetko zle," povedal novinárom Vaclík, ktorý sa s tímom po presune z Kosova chystá na utorňajší ďalší zápas kvalifikácie v Čiernej Hore.

"Pravdaže, kritiku vnímame, väčšina z nás má sociálne siete. Ale nemyslím si, že sme tak zlí, ako sa píše. Verím, že to v utorok ukážeme. Stále tímu verím, stále v ňom niečo vidím. Stopercentne verím, že pred sebou máme niečo, na čo budeme spomínať. Cítim, že tím má veľkú chuť niečo ukázať. Verím, že silu má, že to teraz bolo len momentálne zaváhanie a že to v utorok zvládneme," dodal tridsaťročný gólman.

Po porážke v Kosove klesol český tím na nepostupové tretie miesto a na súpera stráca dva body. "Teraz je situácia, že v utorok musíme. Všetci vieme, ako sa tá skupina vyvíja. Zostávajú už len štyri zápasy. Kosovo hrá dvakrát s Anglickom, potom hrá u nás. Stále to máme vo svojich rukách, ale je to tak, že v utorok musíme, aby sme sa dostali späť do situácie, že nás budú naháňať oni," poznamenal Vaclík.


Tagy: Česko Kosovo Tomáš Vaclík

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Walter Bieri; Video: Matchat

DISKUSIA