Ramos už na piedestále spolu s Casillasom: Je to odmena za roky driny

Sergio Ramos
Sergio Ramos

GIJON - Sergio Ramos v nedeľu vyrovnal rekord brankára Ikera Casillasa v počte reprezentačných štartov za Španielsko. V kvalifikačnom dueli ME 2020 proti Faerským ostrovom v Gijone nastúpil na svoj 167. duel v drese národného tímu.

Obranca Realu Madrid debutoval za Španielsko pred 14 rokmi proti Číne. Tridsaťtriročný Ramos má vo svojej zbierke tituly z MS 2010 i ME v rokoch 2008 a 2012. V roku 2016 prevzal kapitánsku pásku v reprezentácii práve po Casillasovi. Toho môže v historickej tabuľke prekonať už v októbri, keď Španielov čakajú zápasy s Nórskom a Švédskom. "Vyrovnať sa Ikerovi nebolo jednoduché, je to istá odmena za to všetko úsilie, za roky driny," povedal Ramos podľa agentúry AFP. Jeho úspech potešil aj samotného brankára, s ktorým sa poznajú z dlhoročného pôsobenia v Reale Madrid. "Gratulujem ku všetkým 167 zápasov, kamarát. Dúfam, že ťa ich čaká ešte viac," odkázal Casillas.

Ramosa delí už iba deväť štartov od vyrovnania európskeho rekordu v počte reprezentačných zápasov, ktorý drží taliansky brankár Gianluigi Buffon (176). Najviac zápasov za národný tím celkovo má na konte Egypťan Ahmed Hassan (184). "Štatistiky a rekordy sú na to, aby sa prekonávali. Ak si poviem, že už som dosiahol všetko, potom ukončím kariéru. Zatiaľ však začínam každú novú sezónu s čoraz väčším entuziazmom," dodal Sergio Ramos.

 

 


Tagy: Španielsko Iker Casillas Sergio Ramos

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Alvaro Barrientos

DISKUSIA