20 rokov späť za maďarským legionárom: Na Slovensku sa mi páčilo, mám príjemné spomienky

András Keresztúri (vzadu) v drese Slovana Bratislava
András Keresztúri (vzadu) v drese Slovana Bratislava

BRATISLAVA - Na konci deväťdesiatych rokov uplynulého storočia hrával za najslávnejší slovenský futbalový klub ŠK Slovan Bratislava aj vtedajší maďarský reprezentant András Keresztúri. Bývalý stredopoliar, ktorý v mužstve z Tehelného poľa pôsobil v období 1997-2000, si v rozhovore zaspomínal na časy strávené v Bratislave a maďarskej reprezentácii. Taktiež priblížil, v akej sfére účinkuje po skončení hráčskej kariéry.

"Musím povedať, že na Slovensku sa mi naozaj veľmi páčilo. V našom tíme bolo mnoho dobrých futbalistov, vďaka čomu sme vyhrali majstrovský titul. V drese bratislavského mužstva som si tiež mohol zahrať v pohárovej Európe. Rád spomínam napríklad na zápasy proti anglickému FC Chelsea. V Slovane sme mali fantastický trénerský štáb. Veľmi mi pomohli aj spoluhráči. Môj najlepší kamarát v čase pôsobenia v Slovane bol Zsolt Hornyák, momentálne tréner Akadémie Ferenca Puskása u nás v Maďarsku," povedal Keresztúri.

Za maďarský národný tím nastúpil 20-krát. V roku 1997 nebol ďaleko od postupu na svetový šampionát do Francúzska. Maďarsku však v závere kvalifikácie vystavila stopku silná Juhoslávia. "Reprezentácia bola vrchol mojej kariéry. Čerešničkou boli dva góly, ktoré som v roku 1994 strelil Chorvátsku. V baráži o MS 1998 sme podľahli veľmi silnému juhoslovanskému tímu (1:7 doma, 0:5 vonku, pozn.), ale konečné skóre nebolo reálnym odrazom diania na ihrisku," dodal.

V pondelok sa aj 51-ročný Keresztúri chystá sledovať zápas Maďarska so Slovenskom v kvalifikačnej E-skupine o postup na ME 2020. Do hľadiska budapeštianskej Groupama Areny však nepríde. "Ako obyčajne si ho pozriem s priateľmi cez projektor. Očakávam veľmi vyrovnaný zápas," poznamenal  András Keresztúri, ktorý momentálne v rodnom Cegléde vedie tréningové centrum pomenované po ňom.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava András Keresztúri

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Vladimír Benko

DISKUSIA