Vzácny moment pre český futbal: Taliansky gigant rozširuje chápadlá, nový stan v Prahe

Javier Zanetti počas oficiálneho otvorenia akadémie Interu Miláno v Stupave v roku 2018
Javier Zanetti počas oficiálneho otvorenia akadémie Interu Miláno v Stupave v roku 2018

PRAHA - Futbalový klub Inter Miláno slávnostne otvoril prvú akadémiu v Českej republike. Zástupcovia súpera pražskej Slavie v základnej skupine Ligy majstrov to dnes oznámili na tlačovej konferencii v Prahe. Pri otvorení nechýbala ani hráčska legenda klubu a viceprezident Nerazzurri Javier Zanetti.

"Som rád, že rozvoj tohto projektu po celom svete nám umožňuje rozširovať ho ďalej. Zároveň ním rozširujeme naše know-how a zostávame v úzkom kontakte s našimi fanúšikmi," povedal 46-ročný Zanetti. 

"Vybrali sme si Českú republiku, pretože zdieľa naše hodnoty a môžeme ich tu veľmi dobre skĺbiť s výukou futbalu a spoluprácou so školami, pretože si myslíme, že vzdelávanie v športe je základom výchovy každého dieťaťa," uviedol Zanetti, ktorý v roku 2010 vyhral s Interom Ligu majstrov. 

Projekt milánskej akadémie vznikol v roku 2008. "Dnes sa jej zúčastňuje asi 10-tisíc chlapcov a dievčat po celom svete. Výsledky sú za tú dobu veľmi uspokojivé a projekt sa neustále rozširuje," prehlásil technický riaditeľ Inter Academy Marco Monti. 

V česku sa otvorí 18. Inter Academy. Ďalšie pôsobia v Argentíne, Bielorusku, Brazílii, Číne, Guatemale, Indonézii, Japonsku, Kanade, Libanone, Maďarsku, Rusku, na Slovensku, Ukrajine a v Uruguaji. 

Inter Academy bude v Prahe oficiálne spustená 23. septembra, keď príde prvý stály tréner. "Bude sa venovať nielen deťom, ale i trénerom. Je predčasné komentovať, koľko tréningov denne sa uskutoční. Začneme tu aktivitu v spolupráci so školami, prezentáciu akadémie, následne deeti budú trénovať," konštatoval maanžér akadémie pre Prahu Jiří Hrabovský. 

"Celý rok budeme pôsobiť v areáli na Letnej, kde sú menšie ihriská rôznych rozmerov s osvetlením. Ideálne za pol roka budeme mať druhý areál, kde akadémia zostane i do ďalších rokov," dodal Hrabovský. Umiestnenie druhého areálu sa ešte iba určí. 


Tagy: Inter Miláno Javier Zanetti

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
ČTK
Foto:
Športky - Ján Zemar

DISKUSIA