VIDEO 34-ročný Ronaldo neprestáva udivovať: Štvorgólový koncert do siete Litvy

Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP/Darko Vojinovič

VILNIUS - Portugalsko uspelo v utorňajšom dueli kvalifikácie EURO 2020 v Litve jednoznačne 5:1 a je na druhej priečke v B-skupine za lídrom Ukrajinou. Štyri góly favorita zaznamenal Cristiano Ronaldo. Útočník Juventusu už v 7. minúte otvoril skóre z pokutového kopu po ruke domácich v šestnástke, za domácich vyrovnal takmer po polhodine hry hlavou Vytautas Andriuškevičius.

Po prestávke 34-ročný Ronaldo najskôr skompletizoval svoj hetrik - v 62. minúte aj jeho nevydarená strela skončila v sieti po chybe brankára Ernestasa Šetkusa a v 65. minúte zblízka zvýšil na 3:1. Svoj štvrtý zásah pridal strelou z prvej k ľavej žrdi štvrťhodinu pred koncom. Demolíciu domácich zavŕšil v nadstavení William Carvalho. Tretie v skupine je Srbsko, ktoré podľa očakávania vyhralo v Luxembursku 3:1.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Portugalsko Litva
  • Zdroj: TASR, športky