VIDEO NHL bude niečo takéto vídať veľmi často: Neskutočné sólo v podaní fínskeho zázraku!

Kaapo KakkoKaapo Kakko Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

TRAVERSE CITY - K predsezónnemu obdobiu v NHL neodmysliteľne patrí turnaj nováčikov, nepodpísaných prospektov a iných mladíkov v systémoch klubov. Muž, ktorý v tejto vekovej kategórii vzbudzuje najväčšiu pozornosť, je dvojka júnového draftu Kaapo Kakko.

V riadnej hracej dobe sa skončil zápas proti Minnesote Wild remízou 3:3 a rozhodnúť muselo predĺženie. V ňom sa pri hre 3 na 3 ukázali technické schopnosti svetového supertalentu z Fínska v plnej paráde. Vzal si puk na hokejku a už ho nepustil, dvakrát obkorčuľoval útočné pásmo bez toho, aby čiernu gumu hocikomu požičal. Napokon backhandom zakončil spoza brány a strelil víťazný gól.

"Bol to pekný gól. Pamätám si, ako mi môj starý tréner povedal dva roky dozadu: Vieš čo? V predĺžení neprihrávaj," povedal Kakko o slovách niekdajšieho kouča. "A neurobil som to," vtipne dodal.

Viac o téme: New York Rangers Kappo Kakko
  • Zdroj: Športky - Ondrej Herceg