Neymarovské ťahanice sa ešte neskončili, vážení: Otec senior prehovoril o prestupe!

Neymar v drese brazílskeho nároďáku
Neymar v drese brazílskeho nároďáku

PARÍŽ/BARCELONA - Otec brazílskej superstar Neymara tvrdí, že rozhovory Barcelony a PSG ohľadom jeho syna ešte nie sú ani zďaleka ukončené. Behom leta sa dennodenne písalo o prestupe kanárika späť do Barcelony, no nakoniec k ničomu neprišlo.

Neymar strávi minimálne jesennú časť v Parku Princov, možno aj celú sezónu. "Jednania klubov nie sú ukončené. Brazílčan chce byť šťastný a šťastný bol v Barcelone," povedal Neymar Sr.. Podľa portálu Tuttosport sa chce športový riaditeľ PSG Leonardo zbaviť elitného hráča už v januári, na to však bude potrebovať, či chce alebo nie, poriadnu finančnú injekciu z radov Barcelony. Tá ale zrejme nepríde. 

Podľa Samuela Marsdena z ESPN barcelonský prezident Bartomeu povedal, že v lete preskúmali možnosti na akvíziciu Neymara tak, ako im bolo umožnené. Barcelona ale nesplnila požiadavky Parížanov a podotkol, že s PSG nevyjednávala iba Barcelona. Podnet k prestupu prišiel z klubových štruktúr, konkrétne Erica Abidala, Ramona Planesa, športového riaditeľa, manažéra Ernesta Valverdeho a spol.

Hráči aktuálneho kádra s Neymarom nehovorili o tom, čo sa dialo za dverami. Bartomeu tiež dodal, že katalánsky gigant nehovoril o žiadnych konkrétnych menách, to je podľa neho mylná informácia. V médiách sa objavili informácie, že Barcelona ponúkala Samuela Umtitiho, Ivana Rakitiča či Ousmane Dembeleho.

Príchod Neymara by znamenal príjemne-nepríjemné problémy pre trénera Valverdeho. V lete totiž do katalánskej metropoly dorazil Antoine Griezmann a vytvoril tak novú ofenzívnu superhviezdnu trojicu s Luisom Suárezom a Lionelom Messim. Vopchanie Neymara k tomuto triu by nebolo ľahké a mohlo by spôsobiť viac škody, než úžitku. Napriek tomu sa očakáva, že Barca sa do boja o Neymara vráti v lete 2020. 


Tagy: FC Barcelona Neymar PSG

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Lynne Sladky

DISKUSIA