Šatan nezabudol ani po dlhých siedmich rokoch: Súboj ťažkých váh si nenechá ujsť!

Miroslav ŠatanMiroslav Šatan Zdroj: TASR/Dano Veselský

BRATISLAVA - Písal sa 21. apríl 2012 a košická Steel aréna praskala vo švíkoch. Siedmy zápas finále play-off najvyššej slovenskej hokejovej súťaže medzi Košicami a Slovanom Bratislave dospel až do predĺženia. V 67. minúte stretnutia útočník Slovana Libor Hudáček s pukom prekorčuľoval popred gólmana Alexandra Hyláka a zasunul ho za jeho chrbát, čím rozpútal veľké oslavy "belasých". O niekoľko minút neskôr už kapitán hostí Miroslav Šatan dvíhal nad hlavu majstrovskú trofej. To bol na dlhých sedem rokov posledný extraligový zápas Slovana, pretože "belasí" absolvovali sedem sezón v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige.

Šatan za ten čas ukončil aktívnu hráčsku kariéru, dlhší čas pracuje ako generálny manažér reprezentácie a od júna je prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). "Na posledný zápas Slovana v lige si spomínam veľmi dobre, chcem ten zápas vidieť. Bude to prvý duel sezóny, tiež mám pracovné povinnosti na východnom Slovensku. Bude to dôstojný štart súťaže," prezradil 44-ročný odchovanec hokeja v Topoľčanoch, ktorý má na svojom konte štyri medaily z MS - zlatú, dve strieborné a bronzovú.

Vtedajší kapitán HC Slovan Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/Marián Peiger

Spomenutý návrat Slovana Bratislava do najvyššej domácej hokejovej súťaže by mal podľa Šatana zvýšiť záujem fanúšikov. "Verím, že sa v tejto sezóne markantne zvýši počet divákov Tipspot ligy. Naznačuje to už prvý zápas medzi Košicami a Slovanom, ktorý sa veľmi rýchlo vypredal. Slovan asi bude tento rok lákadlom," myslí si.

Šatan momentálne sedí na dvoch stoličkách, keďže je prezidentom SZĽH aj generálnym manažérom národného tímu, a tak ho čaká poriadna porcia stretnutí extraligy priamo na tribúne. "Myslím si, že na našich štadiónoch budem v tejto sezóne veľmi často. Je to moja práca, takže plánujem vidieť veľa zápasov," dodal Šatan.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Miroslac Šatan
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Dano Veselský
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články