Slovensko nečakane prehráva: Kližan nenašiel recept na švajčiarsku dvojku

Na snímke zľava slovenský tenista Martin Kližan a nehrajúci kapitán slovenskej daviscupovej reprezentácie Dominik Hrbatý
Na snímke zľava slovenský tenista Martin Kližan a nehrajúci kapitán slovenskej daviscupovej reprezentácie Dominik Hrbatý

BRATISLAVA - Slovenskí tenisti prehrávajú v zápase 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára so Švajčiarskom 0:1. O úvodný bod pre Helvétov sa na antuke v bratislavskom NTC postaral Sandro Ehrat, ktorý nečakane zdolal slovenskú jednotku Martina Kližana 6:2, 7:6 (7).

Kližanovi, ktorý je vo svetovom rebríčku ATP o 196 miest vyššie ako Ehrat, nevyšiel úvod zápasu. V treťom geme po dvojchybe stratil servis, Švajčiar následne potvrdil brejk a ujal sa vedenia 3:1. Ehrat dokázal s Kližanom držať krok vo výmenách, robil minimum nevynútených chýb. Za stavu 4:2 po dvoch víťazných bekhendoch opäť Kližana brejkol a prvý set sa stal jasne jeho korisťou.

V druhom dejstve pridal Kližan na agresivite, za stavu 1:1 sa po víťaznom returne dostal k prvému brejkbalu v zápase, no Ehrat ho odvrátil a udržal si servis. Švajčiar kládol tuhý odpor, za stavu 3:3 mal možnosť získať rozhodujúci brejk, Kližan však zahral dobrý volej. Najlepšieho slovenského singlistu odvrátený brejkbal povzbudil a v ďalšom geme viedol pri podaní Ehrata 40:15, no Švajčiar získal potom štyri fiftíny za sebou a vyrovnal na 4:4. V jedenástom geme Švajčiar prelomil podanie súpera, hoci Kližan viedol už 40:0 a išiel podávať na víťazstvo v stretnutí. Za stavu 30:0 bol dve loptičky od triumfu, Kližan však zabojoval a vynútil si tajbrejk. V ňom viedol slovenský tenista 5:3, no Ehrat otočil nepriaznivý vývoj a napokon slávil úspech. Za stavu 8:7 premenil po úspešnom obhodení v poradí druhý mečbal.

"Dnes som hral zlý tenis a zaslúžene som prehral. Som smutný. Súper skvele servoval, triafal lajny, jeho podania mali rýchlosť cez ľ00 km/h. Ťažko sa mi čítal jeho servis. Vo všetkých aspektoch bol lepší. V tajbrejku som bojoval, no v koncovke mal navrch Ehrat. Dnes som robil toľko nevynútených chýb, že sa mi z toho točila hlava," uviedol líder slovenského tímu.

V druhom singli si pod otvorenou strechou AXA arény zmerajú sily slovenská dvojka Andrej Martin a švajčiarska jednotka Henri Laaksonen. 
      
1. skupina euro-africkej zóny Davisovho pohára
SLOVENSKO - Švajčiarsko 0:1
Martin Kližan - Sandro Ehrat 2:6, 6:7 (7)

nasleduje Andrej Martin - Henri Laaksonen
sobota
16.00
Filip Polášek, Igor Zelenay - Marc-Andrea Hüsler, Laaksonen
Kližan - Laaksonen, Martin - Ehrat


Tagy: Martin Kližan Slovensko Švajčiarsko Sandro Ehrat

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR – Jaroslav Novák

DISKUSIA