Slovensko vyrovnalo stav stretnutia so Švajčiarmi: Martin v troch setoch zdolal Laaksonena

Na snímke slovenský tenista Andrej Martin oslavuje výhru 2:1 na sety proti Švajčiarovi Henrimu LaaksonenoviNa snímke slovenský tenista Andrej Martin oslavuje výhru 2:1 na sety proti Švajčiarovi Henrimu Laaksonenovi Zdroj: TASR – Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Skóre stretnutia I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára medzi Slovenskom a Švajčiarskom je po piatkových dvojhrách vyrovnané 1:1. Andrej Martin napravil zaváhanie tímovej jednotky Martina Kližana a švajčiarskeho tenistu Henriho Laaksonena zdolal za 131 minút výsledkom 6:2, 4:6, 7:5. Bratislavský rodák potvrdil dobrú formu z predošlých dní, dosiahol jubilejné 50. víťazstvo v sezóne a svoju singlovú bilanciu v najcennejšom drese upravil na päť výhier a štyri prehry.

Andrej Martin vstúpil do zápasu veľmi dobre a získal úvodné štyri gemy. Komfortný náskok si vo zvyšnom priebehu setu udržal a jeho závere premenil druhú setbalovú príležitosť. Vysoký štandard svojej hry si udržal aj v druhom dejstve, no zlepšený výkon na radosť približne troch desiatok švajčiarskych fanúšikov predviedol aj Laaksonen. V šiestom geme síce nevyužil tri brejkbaly v sérii, ale podanie slovenského hráča získal v tom najvhodnejšom čase. Martin sa v desiatom geme nevyhol niekoľkých chybám, a tak celý set prehral 4:6.

Rozhodujúci set mal Martin veľmi dobre rozohraný. V tretej hre získal podanie súpera, za stavu 5:3 mal mečbal, no nevyužil ho. Následne zápas pri vlastnom servise nedoviedol do úspešného konca, no v ďalšom geme sa mu podarilo opätovne brejknúť súpera. Za stavu 6:5 už žiadne komplikácie nedopustil a pre Slovensko získal cenný prvý bod. "Podmienky v NTC boli veľmi dobré. Každý zápas za Slovensko si veľmi užívam, je to pre mňa veľká česť a som rád, že sa mi podarilo zvíťaziť. Zo začiatku som chcel hrať čo najviac výmen, aby som sa dostal do rytmu. On robil veľa chýb, čo bola voda na môj mlyn. V druhom sete sa zlepšil, ja som mal stále navrch, ale nevyužil som pár brejkbalov. Na konci to bolo vyrovnané, ale som rád, že som to zvládol," vyjadril sa Martin v rozhovore pre RTVS.

Na snímke slovenský tenista Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR – Jaroslav Novák

Daviscupové stretnutie bude pokračovať v sobotu, kedy sú naplánované tri zápasy. Víkendový program otvorí štvorhra, do ktorej boli predbežne nominovaní Filip Polášek, Igor Zelenay a švajčiarska dvojica Marc-Andrea Hüsler, Henri Laaksonen. Po skončení tohto súboja sa vo vzájomnom zápase stretnú tímové jednotky a celé stretnutie by mala ukončiť dvojhra medzi Andrejom Martinom a Sandrom Ehratom.

Stav stretnutia I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára 2019 tenisových reprezentačných družstiev mužov:

SLOVENSKO - ŠVAJČIARSKO 1:1 po piatkovej II. dvojhre
(13. - 14. septembra, Bratislava, antuka pod otvorenou strechou v AXA aréne NTC)