VIDEO Sagan po výbornom špurte nešetril chválou: Tím pracoval skvele, cítil som sa dobre

Matthews víťazom Grand Prix Cycliste de Québec, Sagan tesne druhý
Matthews víťazom Grand Prix Cycliste de Québec, Sagan tesne druhý

QUEBEC - Slovenský cyklista Peter Sagan skončil druhý na pretekoch Grand Prix Cycliste de Quebec. Jazdec stajne Bora-Hansgrohe nestačil v záverečnom špurte do kopca na obhajcu trofeje Michaela Matthewsa. Austrálčan v drese Sunwebu preťal cieľ v čase 5:13:01 h. Tretí finišoval Belgičan Greg van Avermaet z tímu CCC. Sagan sa na podujatí tešil z triumfov v rokoch 2016 a 2017.

"Tím dnes pracoval skvele, mal preteky pod kontrolou, držal ma v bezpečí a v dobrej pozícii na posledné kilometre. Alaphilippe zaútočil približne dva kilometre pred cieľom, na čo som zareagoval a vytvorila sa skupinka so štyrmi či piatimi jazdcami, ktorí si vpredu vybudovali náskok. Bol som v nej spoločne s Alaphilippeom, Van Avermaetom a Ulissim, no hlavný balík nás na cieľovej rovinke dostihol. Keď sa začal šprint, vyrazil som dopredu, no nemal som dostatok priestoru, aby som zvíťazil. Cítil som sa dnes dobre, uvidíme, čo sa stane v nedeľu, i keď preteky v Montreale sú náročnejšie," uviedol Sagan pre webstránku svojho tímu.

Športový riaditeľ nemeckého tímu Bora-Hansgrohe Enrico Poitschke bol s priebehom prvej z dvoch kanadských "klasík" spokojný. Jeho tím držal únik na dištanc a trojnásobnému majstrovi sveta vytvoril pred poslednými stúpaniami dobrú pozíciu. "Peter bol silný a ukázal, že má veľmi dobrú formu. Je to škoda, že v záverečnom špurte nezískal víťazstvo. Je však dobré ho znova vidieť na tejto úrovni a podľa môjho názoru môžeme byť optimistickí aj pred nedeľňajšími pretekmi v Montreale," skonštatoval Poitschke.

Austrálčan Michael Matthews len ťažko hľadal slová, ktorými by opísal svoje pocity krátko po víťazstve. "Je to neuveriteľné získať double v Québecu po takých úžasných pretekoch. Chlapci z tímu tvrdo pracovali pre mňa celý deň a som rád, že som v závere dokončil ich snahu. Nemám slov, ale chcel by som poďakovať môjmu tímu, manželke a trénerom za ich podporu," cituje oficiálny web Sunwebu slová držiteľa 38 profesionálnych víťazstiev.


Tagy: Peter Sagan Bora-Hansgrohe

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA/AP/Jacques Boissinot/The Canadian Press; Video: Twitter/World Cycling Stats

DISKUSIA