VIDEO Gól Lewandowského Bayernu na triumf v Lipsku nestačil, Dudova Hertha ide od desiatich k piatim

Hráč Herthy Ondrej Duda a brankár Robin Zentner z FSV MainzHráč Herthy Ondrej Duda a brankár Robin Zentner z FSV Mainz Zdroj: TASR/DPA

MAINZ - Futbalisti Herthy Berlín v základnej zostave so slovenským reprezentantom Ondrejom Dudom prehrali v sobotňajšom dueli 4. kola nemeckej Bundesligy na ihrisku Mainzu 1:2. Duda hral do 69. minúty, hostia prišli o bod dve minúty pred koncom po zásahu Jerryho St. Justea. Hertha sa so ziskom jediného bodu z pôdy mníchovského Bayernu krčí na dne tabuľky.

Borussia Mönchengladbach vyhrala v Kolíne nad Rýnom nad domácim celkom 1:0, László Bénes zasiahol v jej drese do hry v 78. minúte. Borussia Dortmund si na domácej pôde hladko poradila s Bayerom Leverkusen 4:0. Dva presné zásahy zaznamenal Marco Reus, po jednom pridali Paco Alcácer a Raphael Guerreiro.

V šlágri 4. kola remizoval obhajca titulu Bayern Mníchov na ihrisku RB Lipsko 1:1. Hostí poslal do náskoku už v 3. minúte Robert Lewandowski, no v nadstavenom čase prvého polčasu zariadil remízu z pokutového kopu Emil Forsberg.

1. FC Kolín – Borussia Mönchengladbach 0:1 (0:1)
Gól: 14. Plea