VIDEO Barcelona rozstrieľala netopierov z Valencie, krásny biely balet sa zmenil na napínavý boj

Casemiro sa teší z gólu so spoluhráčmiCasemiro sa teší z gólu so spoluhráčmi Zdroj: TASR/AP/Bernat Armangue

MADRID - Futbalisti Realu Madrid vyhrali v sobotňajšom dueli 4. kola španielskej ligy doma nad Levante 3:2. Favorit rozhodol o svojom triumfe tromi gólmi už v prvom polčase, o dva sa postaral Karim Benzema.

Real mal v úvode jednoznačnú prevahu a v 25. minúte ju pretavil do prvého gólu - po centri Daniho Carvajala otvoril skóre hlavou Benzema. Ten istý hráč sa presadil aj o šesť minút neskôr po pase od Jamesa Rodrigueza a Casemiro ešte pred prestávkou zvýšil už na 3:0. Hostia po zmene strán ešte zdramatizovali zápas gólmi Borju Mayorala a Gonzala Melera, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Benzema mal blízko k hetriku, no v 58. minúte trafil iba konštrukciu bránky súpera.

Real je po štyroch kolách bez prehry, na konte má osem bodov. Kouč Zinedine Zidane sa musel proti Levante zaobísť bez zranených Luku Modriča, Marca Asensia i Isca, Gareth Bale nemohol nastúpiť pre trest.

Barcelona si na Camp Nou poradila s Valenciou presvedčivo 5:2. Už po siedmich minútach viedol favorit o dva góly, keď sa strelecky presadili iba 16-ročný Anssumane Fati a Frenkie de Jong. Kevin Gameiro síce po polhodine hry znížil, ale domáci pridali po prestávke ďalšie tri góly. Dva z nich zaznamenal Luis Suárez. V nadstavení už iba kozmeticky upravil skóre Maximiliano Gomez.

Atlético Madrid prišlo do San Sebastiánu v pozícii ligového lídra, no s Realom Sociedad prehralo 0:2. Domáci rozhodli dvoma gólmi po zmene strán, postarali sa o to Martin Ödegaard a Nacho Monreal. Zverenci Diega Simeoneho tak stratili prvé body v novom ročníku najvyššej súťaže.

Prvé víťazstvo si pripísal Villarreal, na ihrisku Levante uspel hladko 3:0. Dva góly hostí zaznamenal útočník Gerard Moreno.

Real Madrid – UD Levante 3:2 (3:0)
Góly: 25. a 31. Benzema, 40. Casemiro – 49. Mayoral, 75. Melero

CD Leganés – CF Villarreal 0:3 (0:2)
Góly: 26. a 90.+3 Moreno, 39. J. Silva (vlastný)

Real Sociedad San Sebastián – Atlético Madrid 2:0 (0:0)
Góly: 58. Ödegaard, 61. Monreal

FC Barcelona – CF Valencia 5:2 (2:1)
Góly: 2. Fati, 7. De Jong, 52. Piqué, 61. a 82. Suárez – 29. Gameiro, 90.+2 Gomez

Viac o téme: Levante UD Real Madrid CF