Predčasný koniec sezóny Novaka Djokoviča? Srbský velikán sa rozhodol prehovoriť!

Novak Djokovič
Novak Djokovič

BELEHRAD – Srbský tenisový fenomén Novak Djokovič prežil fantastickú prvú polovicu sezóny, keď najskôr ovládol Australian Open, potom obhájil titul vo Wimbledone a bezpečným spôsobom si udržiaval post svetovej jednotky. Na záverečnom grandslame sezóny však prišlo vytriezvenie a s ním aj početné otázky o Srbovom zdravotnom stave.

Populárny Nole mal od začiatku turnaja problém s bolesťami ľavého ramena, ktoré mu nedovoľovali podávať štandardné výkony. Djokovič síce zvládol úvodné prekážky, no osemfinálová stena menom Stan Wawrinka bola privysoko. Rodák z Belehradu bol nútený vzdať súboj s trojnásobným víťazom grandslamu a s US Open sa rozlúčil rekordne skoro. Vypadnutie Djokoviča šokovalo celú športovú verejnosť, no priaznivci sympatického bojovníka netušili, aké špekulácie jeho skreč vyvolá.

Podľa správ denníka The New York Times mal totiž zvažovať operačný zákrok, podobne ako v roku 2017. Plánovaná operácia by znamenala predčasný koniec sezóny a s tým spojené riziko straty postu svetovej jednotky. Netrvalo ale dlho a šestnásťnásobný grandslamový šampión sa rozhodol prehovoriť, aby do celého prípadu konečne vniesol reálne fakty. Tridsaťdvaročný tenista sa vyjadril prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

"Ospravedlňujem sa, že som vás v týchto dňoch udržiaval v nevedomosti. Prežívam úžasné chvíle s mojou rodinou a aktívne pracujem na svojom zotavení, aby som bol pripravený na ázijskú šnúru turnajov. Moje zdravie je vždy mojou najvyššou prioritou. Len čo budem pripravený, vrátim sa,napísal Djokovič.

Najlepší tenista sveta teda nemyslí na koniec sezóny. "Ďakujem vám za priania skorého uzdravenia. Budem vás informovať o svojom progrese,“ zakončila svetová jednotka a víťaz 75 turnajových titulov. 


Tagy: Novak Djokovič

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/ps
Foto:
SITA/AP/Eduardo Munoz Alvarez; Twitter/Novak Djokovic

DISKUSIA