Kouč volejbalistov po víťaznom obrate proti Rakúsku: Po prvom sete by ste sa mi krvi nedorezali!

Víťazné oslavy slovenských volejbalistov
Víťazné oslavy slovenských volejbalistov

BRUSEL - Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení na 31. majstrovstvách Európy. V zápase s Rakúšanmi síce úvodné dejstvo prehrali, ale následne dokázali stretnutie otočiť vo svoj prospech.

Tréner Andrej Kravárik pochopiteľne prežíval slovenský obrat veľmi emotívne: "Po prvom sete by ste sa mi krvi nedorezali. To čo sa udialo potom, to klobúk dolu. Výkon začal gradovať, chalani začali medzi sebou komunikovať, začali nám fungovať veci, ktoré sme si povedali. Bol to výkon, aký sa patril proti Rakúšanom podať."

"Som rád, že sa nám podarilo vyhrať za tri body a splnili sme úlohu. Mrzí ma stratený bod so Španielskom, musíme ešte zabojovať, aby sme sa nemuseli spoliehať na favoritov," uviedol smečiar Tomáš Kriško.

Najlepšie bodujúci slovenský hráč v zápase s Rakúskom Peter Michalovič o dôležitosti triumfu s Rakúskom: "Po tom, ako sa vyvíjal prvý zápas, môžeme byť spokojní s piatimi bodmi. Dnes bolo dôležité vyhrať za tri body. V prvom sete sme boli prispatí, nevyšli nám nejaké veci na útoku. Potom mi Juro Zaťko začal prihrávať z každej pozície, nemal som problém presadiť sa."


Tagy: Slovensko Rakúsko Andrej Kravárik ME vo volejbale 2019

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA