Slovenské nádeje odcestovali, šampionát sa blíži: Priatelia, to bude neľudské peklo!

Matej TóthMatej Tóth Zdroj: TASR/Pavol Zachar

BRATISLAVA - Chodecká časť slovenskej reprezentácie v atletike v pondelok ráno odcestovala na Cyprus, kde ju čaká záverečná fáza prípravy pred majstrovstvami sveta v katarskej Dauhe (27. septembra - 6. októbra). Mateja Tótha i Máriu Katerinku Czakovú čaká ich disciplína v sobotu 28. septembra, keď obaja vyrazia na trať zhodne polhodinu pred polnocou.

Úradujúci olympijský víťaz Tóth bude v Katare najväčšou slovenskou nádejou na cenný kov. "Pevne verím, že som pripravený natoľko, že budem môcť zabojovať o najvyššie priečky. Medaila by to mohla byť, ale jedným dychom dodávam, že podmienky si zaslúžia rešpekt a pokoru. Rozhodujúcim faktorom bude, ako moje telo zareaguje na podmienky," povedal Tóth na pondelkovom brífingu v Bratislave.  

Dauha pravidelne hostí míting Diamantovej ligy na jar, no septembrové majstrovstvá sveta budú pre všetkých atlétov novou  skúsenosťou. "Boli sme si pozrieť Dauhu presne pred rokom. Bolo tam vtedy 40 stupňov cez deň a 32 v noci. To je peklo, hlavne pre vytrvalostné športy. Je to trochu proti prírode a veľká neznáma pre všetkých, aj pre nás," vyhlásil tréner chodcov Matej Spišiak.

Mária Katerinka Czaková na najvyššie priečky nemyslí, no tiež neplánuje skončiť hlboko v poli pretekárok. "Mám za sebou lepšiu prípravu ako vlani, zamerali sme sa hlavne na objem. Čakajú ma preteky v náročných podmienkach. Budem sa snažiť o čo najlepšie umiestnenie, no verím, že by som sa mohla umiestniť do 10. miesta. Pripraviť sa na takéto podmienky je náročné. Aj keď sme aj predtým pretekali v iných časových pásmach, vždy to bolo za svetla," povedala slovenská chodkyňa.

Spoločná foto pred odchodom Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Viac o téme: Matej Tóth Mária Katerinka Czaková
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: TASR/Pavol Zachar
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy