VIDEO Bravúrna fantázia slovenského gólmana: Zdanlivo ľahká dorážka, vtom prišiel blesk!

Lukáš Hradecký
Lukáš Hradecký

DORTMUND - Jeden z dvoch sobotňajších šlágrov nemeckej Bundesligy sa skončil jednoznačným víťazstvom Dortmundu nad Leverkusenom (4:0). Domáci žlto-čierni sa tešili vďaka dvom zásahom Marca Reusa, do streleckej listiny pridali svoje mená aj Paco Alcácer a portugalský krajný záložník Raphael Guerreiro, pričom konečný rezultát mohol spievať aj výraznejším rozdielom. Proti bol gladiátor menom Lukáš Hradecký, fínsky brankár narodený v Bratislave.

Jednotka fínskej reprezentácie sa v 24. minúte za stavu 0:0 vyznamenala parádnym dvojitým zákrokom. Hradecký v prvom prípade zarmútil strieľajúceho Marca Reusa a v druhom prípade ďalšieho Nemca Juliana Brandta. Ten strieľal prakticky do odkrytej brány, ale vtom - kde sa vzal, tu sa vzal, Hradecký nám čaroval a ľavou rukou lapil dorážku. 

Dortmund, tento rok obrovský ašpirant na zisk Die Meisterschale, figuruje po štyroch kolách na druhom mieste za Lipskom, ktoré má o bod viac než celok Luciena Favreho. Leverkusenu svieti pri mene sedem bodov so skóre 6:7. V nasledujúcom kole privítajú Werkself nováčika Union Berlín, zatiaľ čo Die Schwarzgelben cestujú na nepríjemnú pôdu Frankfurtu, ktorý v lete prišiel o všetky tri ofenzívne opory z minulej sezóny - Luku Joviča (Real Madrid), Anteho Rebiča (AC Miláno) a Sebastiena Hallera (West Ham).

 

 


Tagy: Borussia Dortmund Bundesliga Bayer Leverkusen Lukáš Hradecký

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Martin Meissner; Video: Twitter/Goal

DISKUSIA