VIDEO Víťazná slovenská noc v zámorí: Studenič aj Ružička sa radovali z tesných triumfov

Marián StudeničMarián Studenič Zdroj: nhl.com

NEW YORK - Úspešný debut v drese New Jersey Devils má za sebou 18-ročný mladík Jack Hughes. Američan sa v úvodnom prípravnom zápase pred novou sezónou NHL podieľal dvoma gólmi na víťazstve nad Bostonom Bruins 4:3 po predĺžení. Svoj druhý presný zásah zaznamenal v 41. sekunde predĺženia, čím rozhodol o osude duelu. Jednotka tohtoročného draftu NHL sa po zápase dočkala zaslúžených slov chvály, no sama tento výkon nepreceňuje.

"Prvá tretina bola skôr o tom, aby sa dostal do zápasu. Snažil som sa 'rozbehnúť' nohy a tiež som spoznával tempo hry. Je pekné, že som strelil dva góly, no stále je to iba príprava. Stále je predo mnou veľa práce," cituje slová Jack Hughesa oficiálny web zámorskej profiligy.

Pri pondelňajšom víťazstve New Jersey bol aj slovenský útočník Marián Studenič. Na ľade strávil takmer trinásť minút a prezentoval sa dvoma bodyčekmi a jedným mínusovým bodom. Naopak, v drese Bostonu sa nepredstavil ani jeden z kvarteta Slovákov Zdeno Chára, Jaroslav Halák, Peter Cehlárik a Róbert Lantoši.

Calgary Flames s Adamom Ružičkom triumfovali na ľade Vancouveru Canucks 4:3.

Nashville - Florida 6:3

Buffalo - Pittsburgh 5:4 pp

Montreal - New Jersey 4:2

New Jersey - Boston 4:3 pp

Philadelphia - New York Islanders 1:3

Washington - Chicago 4:3 pp

Nashville - Florida 1:0