VIDEO Kapitána Trnavy mal napadnúť aj rakúsky chuligán: Útočník stále uniká!

Jeden z fanúšikov Slovana vbehol na ihrisko a pridal sa k roztržke hráčov oboch mužstiev
Jeden z fanúšikov Slovana vbehol na ihrisko a pridal sa k roztržke hráčov oboch mužstiev

BRATISLAVA - Polícia po nedeľnom fortunaligovom zápase medzi domácim Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava (2:0) zadržala iba jedného z dvojice fanúšikov, ktorí vnikli na ihrisko. Išlo o 44-ročného Stefana z Rakúska. Polícia ho obvinila z výtržníctva, za ktoré mu hrozí trojročný pobyt za mrežami. TASR o tom informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

Policajti muža zadržali po odchode zo štadióna na základe informácií od usporiadateľskej služby a operatívnych informácií zo štadióna. Podľa tetovaní a oblečenia išlo pravdepodobne o fanúšika rakúskej Austrie Viedeň. Slovanistických ultras totiž prišli podporiť chuligáni zo Zbrojovky Brna, Austrie Viedeň, Wisly Krakow a Ruchu Chorzów. 


Polícia spresnila tiež, že ku kopnutiu hráča nedošlo, pretože obvinený spadol na zem. Ďalšie okolnosti prípadu policajti vyšetrujú. Druhý páchateľ, ktorému sa už podarilo napadnúť kapitána Trnavy Bogdana Mitreu, je na slobode a polícia po ňom intenzívne pátra. Podľa našich informácii malo ísť o slovenského chuligána.

Polícia tiež dementovala informácie, že by usporiadatelia na zápase zadržali dve osoby podozrivé z napadnutia jedného z hráčov a následne ich odovzdali polícii. Polícia tvrdí, že jej usporiadatelia žiadnych mužov neodovzdali. Naopak futbalový klub Slovan Bratislava vo svojom stanovisku uviedol: "Obaja páchatelia boli zadržaní, odovzdaní do rúk Polícii SR a okrem trestno-právnej zodpovednosti im bude udelený doživotný zákaz navštevovať domáce i vonkajšie zápasy ŠK Slovan." 


Tagy: FC Spartak Trnava polícia ŠK Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Jaroslav Novák; Video: Športky

DISKUSIA