VIDEO Nečakané prekvapenie na úvod Ligy majstrov: Slavia bola kúsok od senzácie!

Peter Olayinka oslavuje gól so spoluhráčmiPeter Olayinka oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP Photo/Antonio Calanni

MILÁNO - Futbalisti Slavie Praha vstúpili do bojov v F-skupine Ligy majstrov 2019/2020 remízou na pôde Interu Miláno 1:1. Rovnakým výsledkom sa skončil aj duel G-skupiny medzi domácim Olympique Lyon a Zenitom Petrohrad, v ktorom strelil premiérový gól nového ročníka LM iránsky útočník Sardar Azmoun.

Favorizovaný Inter, v základnej zostave so Slovákom Milanom Škriniarom, si v úvode duelu nevypracoval očakávaný tlak, naopak, prvú šancu mala Slavia, keď Handanoviča preveril zakrútený priamy kop Stanciua. V 12. minúte sa dostal k hlavičke na hranici päťky De Vrij, ale jeho pokus smeroval vysoko nad. Neujala sa ani Martinezova strela a v 23. minúte prišla ďalšia nebezpečná hlavička po priamom kope, ale Kolář si so šancou D'Ambrosia poradil. V ďalších minútach už vyložené príležitosti neprišli a tak sa išlo do šatní za stavu 0:0.

Inter nevyužil ani tutovku Lukakua v 46. minúte, keď sa dvakrát zaskvel brankár Kolář. V 56. minúte fauloval Asamoah hosťujúceho Traoreho a rozhodca musel skontrolovať situáciu pomocou VAR. Nakoniec hráčovi Interu udelil žltú kartu, pre Traoreho sa zápas skončil. V 63. minúte Slavia nečakane udrela, Handanovič ešte Zeleného strelu vyrazil, ale na dorážku Olayinku už nestačil - 0:1. Že nešlo o ofsajd, potvrdilo aj video. O osem minút neskôr mohlo byť už 2:0, ale Masopust vo veľkej šanci minul. Slavia prišla o senzačné víťazstvo až v nadstavenom čase, keď sa presadil po tečovanej strele Barella - 1:1.

"Pred zápasom by som výsledok 1:1 bral, ale po ňom je pre mňa sklamaním. Na druhej strane, chceli sme, aby všetci, ktorí nás prišli do Milána podporiť, odchádzali s dobrým pocitom. A aby na nás boli hrdí. To sa nám podarilo," uviedol tréner Slavie Jindřich Trpišovský, cituje ho portál idnes.cz.

Premiérový gól nového ročníka Ligy majstrov zaznamenal iránsky útočník Sardar Azmoun zo Zenitu Petrohrad, ktorý sa dostal za obranu Olympique Lyon po prihrávke pätičkou od Arťoma Dzjubu a v 41. minúte poslal svoj tím do vedenia. Domáci Lyon udrel hneď po zmene strán. Depay si chcel v pokutovom území obhodiť Ozdojeva, ten ho však fauloval a rozhodca nariadil pokutový kop. Ten premenil sám faulovaný hráč - 1:1. V 60. minúte mal tutovku domáci Adélaide, ale minul. V ďalších minútach už gólových šancí ubudlo a tak sa tímy rozdelili po bode. Na súpiske Zenitu nefiguroval slovenský reprezentačný stredopoliar Róbert Mak.

Titul obhajuje FC Liverpool, ktorý vstúpil do súťaže utorňajším duelom v E-skupine na pôde SSC Neapol. Víťaz tohto ročníka LM si vybojuje právo štartu na MS klubov FIFA, ktoré sa v decembri 2020 uskutočnia v Katare.

Inter Miláno - Slavia Praha 1:1 (0:0)

Góly: 90.+2 - Barella - 63. Olayinka. Rozhodcovia: Buquet - Debart, Pacelli - Letexier (video, všetci Fr.). ŽK: Asamoah, Martínez, Politano - Hovorka, Souček.

Inter: Handanovič - D'Ambrosio, De Vrij, Škriniar - Candreva (49. Lazaro), Sensi, Brozovič (71. Barella), Gagliardini, Asamoah - Martínez (71. Politano), Lukaku. Trenér: Conte.

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil - Souček, Hušbauer - Masopust (79. Hilál), Traoré (60. Zelený), Stanciu - Olayinka. Trenér: Trpišovský.

Príďte na kvalifikačný zápas U-21 Slovensko - Francúzsko!

Olympique Lyon - Zenit Petrohrad 1:1 (0:1)

Góly: 50. Depay z pen. - 41. Azmún. Rozhodcovia: Oliver - Burt, Bennett - Pawson (video, všetci Angl.).

Viac o téme: Zenit Petrohrad SK Slavia Praha Inter Miláno Olympique Lyon
  • Zdroj: TASR, SITA