Federer sa nebudí zo spánku: Ani strach, ani hnev... Švajčiar o dosiahnutých rekordoch

Roger Federer
Roger Federer

ŽENEVA - Roger Federer a Rafael Nadal. To sú bez dlhších diskusií dve najväčšie legendy tenisovej histórie. Prvý menovaný má vo vitríne 20 trofejí za triumfy na grandslamových turnajoch, Nadalovi chýba k okrúhlej dvadsiatke iba jeden takýto titul. Dvaja tenisoví rivali i priatelia sa počas víkendu predstavia na Laver Cupe v Ženeve.

Rafael Nadal sa na nedávnom US Open dostal Švajčiarovi na dostrel jediného grandslamu, avšak skromného Federera tento fakt nijako neznepokojuje. Ani sa nebudí zo spánku. Pravdupovediac, prečo by sa aj mal. "Možno to vidím viac uvoľnene. Viem, mal som svoje momenty, kedy som ja sám prekonal rekordy. Nikto mi ich nemôže vziať. Napríklad keď som zlomil Samprasov rekord v roku 2009. Všetko, čo sa stalo potom, beriem ako bonus. Ak ostatní zažijú rovnaké momenty, som za nich šťastný," povedala žijúca tenisová veličina. 

Federer, ktorý je zakladateľom Laver Cupu, má vo veku 38 stále vrcholovú formu a bude ju chcieť ukázať aj v Ženeve. Septembrový exhibičný turnaj je však predovšetkým o zábave, i keď sme v predošlých dvoch ročníkoch mohli byť svedkami toho, že hlavní aktéri sa emočne poriadne vložili do zápasov. 

"Som pripravený a fit, trošku aj prekvapený, pretože po US Open som cítil môj chrbát asi 10 dní, teraz mám už len nejaké pozostatky. Tie mám takmer každý deň, ale to asi prichádza s vekom. Tento týždeň však môžem hrať akýkoľvek zápas," nechal sa počuť odhodlaný Roger. 

Tím Európy naberá formu a trávi čas spolu, aby vytvoril pozitívny spirit aj mimo kurtu. Nie je predsa všetko iba o tenise, tohtoročná švajčiarska akcia by mala spojiť hráčov aj v iných smeroch. 

"Prípravy práve prebiehajú, musíme zistiť, kto bude spolu trénovať, kde si dáme večeru, atď... Máme dobrého tímového ducha, hoci možno nie tak hlasného a bláznivého ako Tím sveta. Niekedy sa iba musím pozrieť a usmiať sa. S Rafom, Thiemom, Zverevom, Fogninim, Tsitsipasom, Bautistom Agutom a Borgom ako kapitánom máme skvelý tím." 


Tagy: Rafael Nadal Roger Federer

Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Joe Toth

DISKUSIA