Slováci už nemajú postup vo vlastných rukách: S Nemcami sme nezískali ani set

Na snímke Slováci hore Juraj Zaťko a tréner Andrej Kravárik (chrbtom) po prehreNa snímke Slováci hore Juraj Zaťko a tréner Andrej Kravárik (chrbtom) po prehre Zdroj: TASR - Martin Baumann

ANTVERPY - Slovenskí volejbaloví reprezentanti v základnej B-skupiny na 31. majstrovstvách Európy v Belgicku dosiahli bilanciu dve víťazstvá, tri prehry a ukončili ju so ziskom piatich bodov. Vo svojom záverečnom vystúpení v skupine Slováci v stredu popoludní prehrali v Antverpách s Nemcami 0:3 (-23, -28, -19).

Zverenci trénera Andreja Kravárika sú v priebežnej tabuľke skupiny na štvrtom mieste, no postup do osemfinále nemajú istý. Ohroziť ich ešte môžu Španieli, ak vo štvrtok zdolajú Nemcov.

V prvom sete stredajšieho duelu viedli Slováci 10:6, ale Nemci sa na nich veľmi rýchlo bodovo dotiahli. Súperi sa potom naťahovali o každučký bod. V závere slovenský výber odvrátil dva setbaly Nemcov, favorit však prvý set vyhral 25:23 smečom Tobiasa Kricka. Slovenskému družstvu nepomohlo v prvom sete ani sedem bodov Mateja Patáka.

Aj druhý set sa rozhodoval až v koncovke. Tím SR mal spolu až päť setbalov, no nevyužil ani jeden. Nemci premenili na zisk setu hneď prvú možnosť.

V treťom sete Slováci ani raz neviedli, Nemcom sa darilo postupne zvyšovať náskok a za stavu 24:17 mali sedem mečbalov, na triumf premenili tretí z nich.

Majstrovstvá Európy mužov - B-skupina - Antverpy (Belg.) - streda:
Nemecko - Slovensko 3:0 (23, 28, 19)
84 minút, rozhodovali: Twardowski (Poľ.) a Bloemhard (Hol.), 500 divákov
Zostava a body SR: Paták 17, Kriško 9, Michalovič 9, Krajčovič 8, Ondrovič 3, Zaťko 1, liberá Vitko a Ihnát (Gavenda 2, Firkaľ 1, J. Kováč, Palgut, Mačuha, Lux)

Viac o téme: Nemecko Volejbal Slovensko