VIDEO Ofenzívny uragán PSG aj bez trojice kanonierov: Di María zostrelil Real Madrid

Ángel di María sa dvomi gólmi výrazne postaral o zničenie Realu MadridÁngel di María sa dvomi gólmi výrazne postaral o zničenie Realu Madrid Zdroj: SITA/AP/Francois Mori

PARÍŽ - V šlágri stredajšieho programu 1. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2019/2020 futbalisti francúzskeho šampióna Paríž Saint-Germain zdolali španielsky Real Madrid 3:0 (2:0). Triumf domácich zariadil už v prvom polčase niekdajší hráč "bieleho baletu" Ángel di María, ktorý brankára Thibauta Courtoisa prekonal v 14. aj 33. minúte.

Bodku za súbojom dala v závere súboja dvojice krajných obrancov s gólovou koncovkou Thomasa Meuniera. Francúzsky majster išiel za troma bodmi od úvodu, hoci mu chýbali viaceré opory. Kylian Mbappe a Edinson Cavani sú zranení, Neymar si odpykáva trest za urážky videorozhodcu. Real bol smerom dopredu "bezzubý", veď prvú a jedinú strelu do priestoru bránky vyslal v 76. minúte Karim Benzema, ale domáceho gólmana Keylora Navasa, ktorý do PSG prišiel z Realu pred aktuálnou sezónou, prekonal z postavenia mimo hry.

Paríž Saint-Germain (Fr.) - Real Madrid (Šp.) 3:0 (2:0)
Góly: 14. a 33. Di María, 90.+ Meunier

Viac o téme: Real Madrid Paríž Saint-Germain Ángel Di María