Slaviu čaká po skvelom zápase v Miláne pražské derby: Bude to úplne iný zápas ako proti Interu

Peter Olayinka oslavuje gól so spoluhráčmi
Peter Olayinka oslavuje gól so spoluhráčmi

BRATISLAVA - Futbalisti SK Slavia Praha sa vezú na úspešnej vlne, ktorú potvrdili aj nerozhodným výsledkom v utorkovom stretnutí Ligy majstrov na pôde Interu Miláno (1:1), kde dokonca siahali na víťazstvo. Vyrovnávajúci gól inkasovali až v nadstavenom čase. Zverenci trénera Jindřicha Trpišovského, ktorý má v kádri aj Slováka Jakuba Hromadu, sa však teraz musia preorientovať na ligové povinnosti. Čaká ich totiž najprestížnejší zápas - 294. derby pražských "S", v ktorom sa v nedeľu 22. septembra od 18.00 predstavia na Letnej.

Dvaja veční mestskí rivali sú pred stretnutím v odlišných pozíciách. Kým Slavia žiari, vedie ligovú tabuľku bez prehry a postúpila do Ligy majstrov, Sparta pokračuje v nepresvedčivom účinkovaní, keď v Európskej lige neprešla do skupinovej fázy a v najvyššej domácej súťaže figuruje až na 6. mieste s 9-bodovým odstupom na "zošívaných".

Derby nezvykne mať favorita, ale momentálne všetko nasvedčuje, že ním úradujúci český majster z Edenu. "Keď sa pozrieme na obe mužstvá v tejto chvíli, porovnáme ich výkonnosť z posledného obdobia, výsledky, spôsob hry. Keď sa pozrieme na to, ako Slavia dominuje, tak jednoducho má nálepku favorita," priznal pre iDnes.cz kouč Sparty Václav Jílek, ktorý môže využiť služby dvoch slovenských reprezentačných obrancov Lukáša Štetinu a Dávida Hancka.

Sparta má po výkonoch súpera pred Slaviou rešpekt, ale pred derby sa vopred rozhodne nevzdáva a chcela by využiť domáce prostredie. "Nevystrašilo ma to. Pre mňa to bol z jej strany očakávaný výkon. Je fantastický úspech, keď český klub odohrá stretnutie takým spôsobom. Slavia sa k tomu dopracovala dlhodobou koncepčnou prácou. Nechcem tým však povedať, že by som znižoval naše šance na úspech. Samotné derby je samostatný príbeh," tvrdí Jílek.

Sparta naposledy zdolala Slaviu pred vyše troma rokmi - v marci 2016 doma v rámci ligy 3:1. Potom nasledovalo sedem stretnutí bez víťazstva, trikrát uspeli slavisti a štyrikrát sa rivali rozišli zmierlivo. K tomu treba pripočítať aj triumf Slavie v pohárovom stretnutí. "Mňa Slavia v Lige majstrov neprekvapila. Nepopieram, že hrala dobre. Derby bude úplne iný zápas ako ten proti milánskemu Interu," nestráca vieru v úspešné derby sparťanský kapitán Martin Frýdek.


Tagy: AC Sparta Praha SK Slavia Praha

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Antonio Calanni

DISKUSIA