Senzačný triumf na Okolo Slovenska venoval dcérke: V závere som bol za jazdcami Bory-Hansgrohe

Pelotón stúpa na horskú prémiu v Starom Smokovci
Pelotón stúpa na horskú prémiu v Starom Smokovci

RUŽOMBEROK - Kráľovská druhá etapa 63. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska poriadne potrápila celý pelotón. Jazdci absolvovali na 226,6 km dlhej trati päť horských prémií a z Bardejova sa cez Vysoké Tatry presunuli až do Ružomberka. Na Liptove ich čakal po dlhých hodinách strávených v chlade, vetre a niekedy aj daždi náročný technický dojazd. V ňom prekvapil favorizovaných pretekárov World Tour tímov Eduard Michael Grosu z prokontinentálneho celku Delko Marseille Provence.

Dvadsaťsedemročný Rumun si na slovenských cestách pripísal šestnáste profesionálne víťazstvo. "V závere som bol za jazdcami Bory-Hansgrohe a pred úsekom s dlažobnými kockami som cítil, že mám dobré nohy. Zaútočil som a v poslednej zákrute 250 metrov pred cieľom som mal drobný náskok. Išiel som za víťazstvom napriek bolesti a vyšlo to," zhodnotil šťastný Grosu, ktorý venoval triumf čerstvo narodenej dcére. "Minulý týždeň som súťažil na domácich pretekoch v Rumunsku, kde mi tesne ušli víťazstvá. Tento úspech adresujem mojej dcére, ktorá prišla na svet pred dvadsiatimi dňami," pokračoval.

Tesne za Grosuom finišoval Belgičan Yves Lampaert, ktorý vyzliekol zo žltého dresu Švajčiara Stefana Künga. Ihneď po pretekoch však zamieril do tepla a po vyhlásení výsledkov sa vyhol mediálnym povinnostiam, aby nemusel tráviť čas v chladnom počasí. Od zimy sa v cieli triasol aj etapový víťaz. "Dlho som sa počas dňa cítil zmrznutý. Po záverečnej vrchárskej prémii som sa však prezliekol a už to bolo lepšie. Ťažko povedať, ako počasie ovplyvnilo priebeh pretekov. Niekto sa v takých podmienkach cíti lepšie a niekto horšie. Ja osobne som sa prvých sto kilometroch nevedel dostať do svojej kože," doplnil rumunský špurtér.

Najlepšie zo Slovákov sa vo štvrtok umiestnil podľa očakávania Erik Baška. Dvadsaťpäťročný pretekár tímu Bora-Hansgrohe prišiel do cieľa opäť tesne pod pódiom s minimálnou stratou na tretieho Arnauda Démara. "Špurt som mal dobre rozbehnutý, chalani z tímu ma doviezli dopredu, ale investoval som veľa energie do boja o pozíciu. Posledných 250 metrov mi už stuhli nohy a na lepší výsledok som nemal. S doterajším účinkovaním na pretekoch som spokojný, ale štvrté miesto nikdy nie je úplne ideálne, keďže je to tesne pod stupňami víťazov," povedal rodák z obce Dohňany.


Tagy: Erik Baška Okolo Slovenska 2019 Eduard Michael Grosu Delko Marseille Provence

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Oliver Ondráš

DISKUSIA