VIDEO Detičky na štadióne milo prekvapili: Chuligáni, takto sa fanúškuje za Slovan!

Detskí fanúšikovia povzbudzovali Slovan v prvom zápase Európskej ligy proti Besiktasu IstanbulDetskí fanúšikovia povzbudzovali Slovan v prvom zápase Európskej ligy proti Besiktasu Istanbul Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava vstúpili do bojov v K-skupine Európskej ligy UEFA 2019/2020 štvrtkovým víťazstvom na Tehelnom poli nad tureckým Besiktasom Istanbul 4:2 vďaka dvom gólom v nadstavenom čase. Zverenci Jána Kozáka ml. sa v druhom kole 3. októbra predstavia na ihrisku portugalského Sportingu Braga (18.55 SELČ).

Slovan môže po skvelej výhre poďakovať aj detským fanúšikom, ktorí sa postarali o atmosféru na štadióne. Pôvodne mali hrať "belasí" pred prázdnymi tribúnami kvôli trestu od UEFA, ale bratislavský klub využil pravidlo UEFA, ktoré umožňuje na stretnutiach za zatvorenými dverami účasť deťom do 14 rokov. A to sa im vyplatilo.

Na Tehelné pole prišlo približne päť tisíc detských fanúšikov, ktorí neustále sympaticky povzbudzovali hráčov k lepšiemu výkonu. Štadiónom sa ozývali aj chorály ako "My chcem gól" či "My sme Slovan Bratislava! Hej! Hej!"


Po záverečnom hvizde sa Slovanisti prišli mladým divákom patrične odvďačiť. Do zaplnených tribún hádzali deťom dresy na pamiatku a nechýbala ani tradičná pozápasová ďakovačka: "Vstaňte, keď ste belasí." Príklad z detičiek na Tehelnom poli by si mohli zobrať aj chuligáni, ktorí chodia na zápasy iba robiť bordel...

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 20
Viac o téme: Besiktas Istanbul ŠK Slovan Bratislava
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer; VIDEO: Športky
  • Zdroj: TASR, športky
 
Staršie správy