Košice v šlágri uspeli v Banskej Bystrici, Michalovce si doma poradili s Popradom

Na snímke zľava Michal Chovan, Marcel Haščák (Košice), Tomáš Hrnka (Banská Bystrica)Na snímke zľava Michal Chovan, Marcel Haščák (Košice), Tomáš Hrnka (Banská Bystrica) Zdroj: TASR - Dušan Hein

MICHALOVCE - Ani v treťom domácom zápase Tipsport ligy 2019/2020 nenašiel nováčik súťaže HK Dukla Ingema Michalovce premožiteľa. Po triumfoch nad Liptovským Mikulášom a Nitrou si Zemplínčania v piatkovom 4. kole poradili doma aj s Popradčanmi, zdolali ich 4:3 po samostatných nájazdoch. "Kamzíci" si do tabuľky pripísali tretí bod v tomto ročníku, zo štyroch zápasov ešte ani raz nezvíťazili v riadnom hracom čase.

V šlágri kola úradujúci majster HC '05 Banská Bystrica nezískal ani bod, keď pred vlastnými fanúšikmi podľahol Košiciam 2:3. "Oceliari" síce prehrávali gólom Dávida Šoltésa, ale potom otočili na 3:1 gólmi Juraja Majdana, Marcela Haščáka a Branislava Rapáča. Za domácich v tretej tretine už len skorigoval Tomáš Hrnka.

Hráči Liptovského Mikuláša v piatok dosiahli prvý triumf v aktuálnej sezóne hokejovej Tipsport ligy. Liptáci v prvých troch dueloch najvyššej domácej súťaže nebodovali, v piatkovom súboji 4. kola pred vlastnými fanúšikmi zdolali hokejistov Nových Zámkov tesne 2:1. Víťazný gól domáceho kolektívu zaznamenal v prvej minúte tretej tretiny Martin Kriška v presilovke o dvoch korčuliarov. Jediný gól Novozámčanov v piatok dosiahol Kristián Kováčik pri debute v novom drese, tento 19-ročný v predchádzajúcej sezóne hral v zámorí v juniorskej QMJHL.

Tipsport liga 2019/2020 v ľadovom hokeji - 4. kolo základnej časti - piatok:

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Nové Zámky 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 10. R. Stehlík (Rudolf Huna, Róbert Huna), 41. Kriška (K. Ozoliňš, Kurali) - 30. K. Kováčik (T. Pospíšil)

HC '05 Banská Bystrica - HC Košice 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Góly: 4. Šoltés (M. Bartánus, Ďatelinka), 47. Hrnka (Hickmott) - 8. Majdan (Marcel Haščák, Michal Chovan), 23. Marcel Haščák (Majdan, Michal Chovan), 39. B. Rapáč (Belluš, T. Slovák)

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 10. Hričina, 36. Lalancette (Dalhuisen, Mašlonka), 42. Hričina (Kolba, Bdžoch), rozhodujúci sam. nájazd Juusela - 11. S. Takáč (Zagrapan, Leclerc), 23. Zagrapan (Leclerc, Ulrych), 51. Leclerc

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HC '05 Banská Bystrica HK Dukla Ingema Michalovce