VIDEO Fedal zabáva celý svet a trieli za zlatým hetrikom: Som lepší tréner ako Federer!

Roger Federer
Roger Federer

ŽENEVA - Švajčiarsky tenista Roger Federer otočil zápas s austrálskym búrlivákom Nickom Kyrgiosom a pre európsky tím vybojoval ďalšie cenné body. Svetová trojka síce stratila prvý set, no potom prepla na výkonnejší režim a opäť porazila rodáka z Canberry vo vzájomnom zápase na Laver Cupe.

"Diváci boli fantastickí, nesklamali ma. Ďakujem im,“ zneli prvé pozápasové slová rodáka z Bazileja. "Nick hral veľmi dobre, snažil som sa zostať sústredený, inšpiroval som sa dnešným výkonom Johna Isnera. Chcel som dostať momentum na moju stranu, zapojiť publikum. Bolo to fenomenálne, ďakujem vám, že ste ma povzbudzovali,“ zakončil najlepší tenista všetkých čias, ktorý vzápätí prehovoril aj vo francúzskom jazyku.

Je jednoduché byť súčasťou skvelého tímu

Úlohu favorita potvrdil aj španielsky tenista Rafael Nadal, ktorý zdolal nebezpečného kanadského bombardéra Miloša Raoniča v dvoch setoch. "Som veľmi rád, že som tu. Je veľmi jednoduché byť súčasťou skvelého tímu s výbornými fanúšikmi. Sme veľmi vďační za vašu podporu. V prvom sete si MIloš zaslúžil vyhrať, potom som sa zlepšil, mal som väčšie percento prvého podania a začal som sa lepšie pohybovať. Zahral som skvelý tajbrejk s výbornými údermi. Naozaj som veľmi rád, že vyhrávame 7:3," nechal sa počuť dvanásťnásobný víťaz Roland Garros. 

Som lepší tréner ako Federer! 

Rafael Nadal sa okrem výborného výkonu zaskvel aj nesporne kvalitnými trénerskými schopnosťami, ktoré demonštroval predovšetkým v zápase Fabia Fogniniho, počas ktorého spoločne so svojim švajčiarskym rivalom Federerom preliezol do pozície superkouča, čím nenápadne nahradili Švéda Björna Borga. „Som lepší tréner ako Federer! (smiech) Máme výborný tím, to je dôvod, prečo sme vyhrali prvé dva ročníky Laver Cupu,“ povedala svetová dvojka.

Zverev od desiatich k piatim

Nedarilo sa Alexandrovi Zverevovi, ktorý stratil dobre rozbehnutý zápas s Johnsom Isnerom a potvrdil svoju chabú formu z posledných mesiacov. Nemecký tenista začal fantasticky, no potom sa dopustil množstva príšerných chýb, ktoré nakopli amerického obra na cestu za obratom.

Posledný zápas druhého hracieho dňa Laver Cupu bol v znamení štvorhry medzi Rafaelom Nadalom a Stefanosom Tsitsipasom v európskom tíme a Nickom Kyrgiosom a špecialistom na túto disciplínu Jackom Sockom z výberu zvyšku sveta.

Austrálsko-americká dvojica bola favoritom tohto zápasu a túto rolu aj dokázala potvrdiť. Zisk dvoch bodov ich však stál nemalé množstvo síl, o víťazovi totiž rozhodol až supertajbrejk. Pred záverečným hracím dňom tak znížili stav stretnutia na 5:7. 

Alexander Zverev - John Isner 7:6 (7:2), 4:6, 1:10

Roger Federer - Nick Kyrgios 6:7 (5:7), 7:5, 10:7

Rafael Nadal - Miloš Raonič 6:3, 7:6 (7:1)

Rafael Nadal, Stefanos Tsitsipas - Nick Kyrgios, Jack Sock 4:6, 6:3, 6:10


Tagy: Rafael Nadal Roger Federer Miloš Raonič Nick Kyrgios Jack Sock Laver Cup Stefanos Tsitsipas

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/ps
Foto:
SITA/AP/Martial Trezzini/Keystone; Video: YouTube/Laver Cup

DISKUSIA