Príprava na vrchol sezóny naberá na obrátkach: Sagan ladí formu na belgických cestách

Peter Sagan
Peter Sagan

BRUSEL - Slovenský reprezentant v cestnej cyklistike Peter Sagan obsadil v sobotňajších pretekoch Primus Classic (197 km) v Belgicku 27. miesto. Dvadsaťdeväťročný žilinský rodák v meste Haacht finišoval v rovnakom čase ako víťaz - Belgičan Edward Theuns (Trek-Segafredo). Ten ovládol špurt pelotónu pred Nemcom Pascalom Ackermannom, kolegom Petra Sagana v tíme Bora-Hansgrohe.

Trojnásobný svetový šampión Peter Sagan si ako generálku na budúcotýždňové MS v anglickom Yorkshire vybral dve podujatia v Belgicku, v nedeľu si vyskúša ďalšie preteky európskej série - 16. ročník Gooikse Pijl so štartom aj cieľom v Gooiku a s dĺžkou 198,1 km.

V nedeľu na pretekárov čaká úplná rovina na okruhoch v Gooiku. Okrem Petra Sagana a Ackermanna figurujú v 7-člennej nominácii tímu Bora-Hansgrohe pre víkendové podujatia v Belgicku aj Austrálčan Jay McCarthy a Nemci Markus Burghardt, Michael Schwarzmann, Christoph Pfingsten či Rüdiger Selig.

"Boli to pre nás dobré preteky, hoci nám uniklo víťazstvo. Splnili sme plán, ktorý sme mali. Bol som vpredu pri záverečnom stúpaní a pokrýval som všetky úniky. V závere som sa snažil zlikvidovať náskok Theunsa, no medzera bola veľká. Gratulujem Pascalovi, v špurte bol najrýchlejší," uviedol trojnásobný majster sveta pre oficiálnu stránku Bora-Hansgrohe.

V tradičnom vyvrcholení svetového šampionátu - pretekoch elite mužov na 285 km sa v nedeľu 29. septembra predstavia štyria Slováci - bratia Peter a Juraj Saganovci, Erik Baška (všetci Bora-Hansgrohe) a člen Dukly Banská Bystrica Ján Andrej Cully.


Tagy: Peter Sagan Bora-Hansgrohe

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA/AP/Peter McCabe/The Canadian Press

DISKUSIA