Nečakaná dráma v Žiline do úplného záveru: Lodivod šošonov sa zlostil po utrápenom výkone

Jaroslav KentošJaroslav Kentoš Zdroj: TASR/Roman Hanc

ŽILINA - Kouč futbalistov MŠK Žilina Jaroslav Kentoš napriek sobotňajšiemu víťazstvu v dueli 9. kola Fortuna ligy 2019/2020 proti nováčikovi súťaže FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa (2:1) vytkol hráčom viacero nedostatkov. Rodáka z Vranova nad Topľou potešil vstup do stretnutia aj získané tri body, nepáčil sa mu však prístup zverencov v niektorých fázach stretnutia.

"Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, no potom prišla ´bolesť nášho tímu´. Hráči pocítia, že sú lepší ako súper, a tak začnú hrať pomalšie, zľahčujú si veci... Tam bol náš najväčší problém. Napriek tomu sme aj s touto hrou mali dostatok šancí, no na môj vkus sme hostí pustili do viacerých nebezpečných situácií. Pri takej prevahe sme mali mať zápas oveľa viac pod kontrolou," zamyslel sa 45-ročný Kentoš podľa oficiálneho webu "šošonov".

Dávid Ďuriš a Richard Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Žilinčania triumfovali aj v piatom tohtosezónnom domácom vystúpení a naďalej sú na 1. mieste. Majstrovský Slovan Bratislava môže v nedeľu znížiť štvorbodový odstup na lídra práve v Žiline v dueli proti AS Trenčín. "Žilina je Žilina, odtiaľ sa body odvážajú ťažko. Náš výkon bol však dobrý a keby sme hrali trochu viac dopredu, mohli sme ich odtiaľ odviezť," vyhlásil podľa televízie TA3 odchovanec MŠK v službách Pohronia Michal Klec, ktorý v 78. min technickou strelou znížil na konečných 1:2.

Dávid Ďuriš a Richard Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Pohronie sa snažilo hrať futbal 

Hostí načal už vo 4. min obranca Filip Kaša, na ktorého v 55. min nadviazal Róbert Boženík. Reprezentačný útočník predtým do prestávky opečiatkoval pravú žrď aj brvno. "Pohronie sa snažilo hrať futbal a na našom ihrisku predviedlo sympatický výkon. Možno keby sme to skôr uzavreli, napríklad keby mi tam ´padla´ nejaká šanca, tak by sme to rozhodli a v pokoji by sme to dohrali," poznamenal Boženík. "Výkon nebol podľa našich predstáv. Určite vieme hrať aj lepšie. Máme však tri body a sme s nimi spokojní," doplnil taktiež pri mikrofóne TA3 strelec úvodného žilinského zásahu Kaša.

Dávid Ďuriš a Richard Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Najlepší výkon, na na úkor útoku

Tréner nováčika Ján Rosinský po stretnutí vyzdvihol disciplinovaný a organizovaný výkon svojich zverencov. "Po tejto stránke to bol asi náš najlepší výkon, ale bolo to na úkor ofenzívy. Aj napriek tomu sme dokázali streliť gól. Prišli sme do Žiliny s najhoršou obranou v lige, a preto sme chceli najmä v obrane ukázať istejší výkon. Domáci dominovali takmer počas celého zápasu, aj keď sme mali určité fázy, v ktorých sme dostali súpera pod tlak," skonštatoval 67-ročný odborník, ktorý v priebehu augusta vystriedal vo funkcii Milana Nemca.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa Jaroslav Kentoš Fortuna liga MŠK Žilina
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Roman Hanc
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články