Sagan pred MS v parádnej forme: Slová šéfa Bory na adresu trojnásobného šampióna hovoria za všetko

Peter Sagan a Pascal Ackermann
Peter Sagan a Pascal Ackermann

BRATISLAVA - Po sobotňajšom 27. mieste v pretekoch Primus Classic (197 km) skončil slovenský reprezentant v cestnej cyklistike Peter Sagan na nedeľňajšom ďalšom belgickom podujatí Gooikse Pijl na konečnom 25. mieste. Dvadsaťdeväťročný žilinský rodák zvládol trať 16. ročníka pretekov dlhú 198,1 km za 4:21:20 h. Do cieľa na okruhoch v Gooiku na úplnej rovine prišiel v rovnakom čase ako víťaz a kolega z tímu Bora-Hansgrohe - Nemec Pascal Ackermann.

Trojnásobný svetový šampión Peter Sagan si ako generálku na budúcotýždňové MS v anglickom Yorkshire vybral dve spomenuté podujatia v Belgicku. Okrem Petra Sagana a Ackermanna figurovali v 7-člennej nominácii tímu Bora-Hansgrohe pre víkendové podujatia v Beneluxe aj Austrálčan Jay McCarthy a Nemci Markus Burghardt, Michael Schwarzmann, Christoph Pfingsten a Rüdiger Selig.

"Náš tím odviedol skvelú prácu. Dokonale sme splnili plán a výsledkom toho je toto pekné víťazstvo. Rüdiger Selig a Peter Sagan pripravili Pascalovi Ackermannovi výbornú pozíciu. Myslím si, že môžeme byť spokojní s našimi výsledkami počas tohto víkendu v Belgicku. Presvedčili sme sa, že Pascal aj Peter sú vo veľmi dobrej forme," uviedol prostredníctvom oficiálneho tímového webu športový riaditeľ Bora-Hansgrohe André Schulze.

"Ďalší deň kvalitnej tímovej práce v Bora-Hansgrohe, ktorá ešte vyvrcholila víťazstvom Pascala Ackermana. Bol to výborný pretekársky víkend v Belgicku a cítim sa byť dobre pripravený. Už sa plne sústredím na majstrovské preteky v Yorkshire, ktoré budú už o týždeň. Budú to naozaj veľmi ťažké preteky, ale tak, ako vždy keď som na bicykli, urobím všetko čo bude v mojich silách," napísal P. Sagan na svoj facebookový profil.

V tradičnom vyvrcholení svetového šampionátu - pretekoch elite mužov na 285 km sa v nedeľu 29. septembra predstavia štyria Slováci - bratia Peter a Juraj Saganovci, Erik Baška (všetci Bora-Hansgrohe) a člen Dukly Banská Bystrica Ján Andrej Cully.


Tagy: Peter Sagan Bora-Hansgrohe Pascal Ackermann Rüdiger Selig Gooikse Pijl

Zdroj:
SITA
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA