Veľká kuriozita spečatila triumf Košíc: Zvolen si pri presilovke strelil vlastný gól

Radosť hráčov HC KošiceRadosť hráčov HC Košice Zdroj: SITA/Radoslav Maťaš

KOŠICE - Hokejisti Košíc zvíťazili v nedeľu v 5. kole Tipsport Ligy doma nad Zvolenom 4:2.

Dianie v prvej desaťminútovke výrazne ovplyvnili vylúčenia. Zvolenčania najskôr nielenže nevyužili svoju početnú výhodu, ale v 8. minúte dopriali domácim 43-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Košičania ňou nepohrdli a Haščák strelou spomedzi kruhov prestrelil Tomeka - 1:0. V ďalšom priebehu prvej časti sa hralo v rýchlom tempe, dominovali však defenzívy. Na tesnom náskoku domácich nič nezmenili ani šance Zvolenčana Trottera či domáceho Belluša.

V 23. minúte najskôr Handlovský s Halamom nepotrestali chybu domácich v rozohrávke no krátko na to sa hostia dočkali vyrovnania. McPherson si počkal na prihrávku Bonisovi, ktorému nechali domáci priveľa priestoru a zblízka prekonal Košarišťana - 1:1. V 28. minúte si Zvolenčania vytvorili tlak počas presilovky, domácich dlho zvierali v ich pásme, no vyťažili iba nepresnú strelu Halamu. Na opačnej strane neskóroval ani Majdan, ktorý v sľubnej pozícii pred Tomekom nenamieril presne. V 38. minúte išli hostia do vedenia, keď Bonis využil nedôraz košickej defenzívy a zasunul puk za Košarišťana - 1:2. Zvolenčanom však tesný náskok vydržal iba 20 sekúnd, pretože si pred brankárom Tomekom nepostrážili dôrazného Bortňáka, ktorý upravil na 2:2.

Tretia tretina bola dlho najmä o vyčkávaní oboch tímov na chybu súpera. Hráči si dávali pozor najmä v defenzíve a brankári v nej čelili zväčša iba strelám z väčšej vzdialenosti. V 53. minúte Klhůfek v strednom pásme unikol Zvolenčanom, Lowney ho nedokázal zastaviť a košický útočník upravil na 3:2. Zvolenčania zvýšili obrátky, hra dostala nový náboj a často sa hralo pred Košarišťanom. Už v čase 57:22 skúsili hostia hru so šiestimi hráčmi, no zahrali ju veľmi zle. Po nedorozumení v rozohrávke si strelili vlastný gól do prázdnej bránky, ktorý bol pripísaný Jokeľovi.

HC Košice - HKM Zvolen 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Góly: 8. Haščák (Košarišťan), 38. Bortňák (Rapáč), 53. Klhůfek (Zeleňák), 58. Jokeľ - 25. Bonis (McPherson), 38. Bonis. Rozhodovali: Snášel, Rencz - Soltész (obaja Maď.), Šoltés, vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4051 divákov.

HC Košice: Košarišťan - Slovák, Koch, Čížek, Repe, Růžička, Zeleňák, Michalčin, Bučko - Majdan, Chovan, Haščák - Klhůfek, Suja, Jokeľ - Rapáč, Bortňák, Belluš - Milý, Hrabčák

HKM Zvolen: Tomek - Lowney, Švarný, Roman, Corrin, Drgoň, Maier, Chlepčok, Fatul — Hansen, Špirko, Kelemen — McPherson, Trotter, Bonis — Handlovský, Marco Halama, Thompson — Kolenič, Preisinger, Petráš

Viac o téme: HC Košice HKM Zvolen