Mourinho vyriekol tvrdé fakty a všetci sa čudovali: Teraz chápu, veruže nie je čo chváliť!

José Mourinho
José Mourinho

MANCHESTER - Zmietajú sa v kríze, zo šiestich zápasov v sezóne vyhrali len dva - prvé kolo 4:0 nad Chelsea a minulý víkend so šťastím nad Leicestrom 1:0 po premenenej penalte Marcusa Rashforda. Po nedeli je znova všetko v starých koľajach. United predviedli na Olympijskom štadióne v Londýne veľmi malátny výkon plný nedostatkov a West Ham ich porazil 2:0.

Zverenci Ole Gunnara Solskjaera figurujú po šiestich kolách na ôsmom mieste ligovej tabuľky so ziskom ôsmich bodov. Okrem prvého duelu proti Chelsea sa strelecky trápia, chýba im poriadny zakončovateľ a taktiež okrem Paula Pogbu skutočná kvalita v strede poľa. Keď José Mourinho hovoril o tom, že druhé miesto dosiahnuté s Manchestrom United v sezóne 2017/18 predstavovalo v jeho kariére najväčší úspech, mnohí sa čudovali. Dnes už možno chápu. 

"Bol som vyhodený preto, lebo som si to pravdepodobne zaslúžil. Smutnou realitou je, že United sú horší než predtým. V tomto momente im chýba všetko," prehovoril vždy nekompromisný, no úprimný Mourinho. 

Portugalský manažér, ktorý čaká na ideálnu príležitosť v jednom z niekoľkých veľkoklubov, v hre United jednoducho nemohol nájsť pozitíva. Nikde. United nezanechali na ihrisku absolútne dobrý dojem a pre ich fanúšikov bol záverečný hvizd doslova vykúpením. "Akékoľvek pozitíva? Nie. V minulej sezóne sme boli zlí, ale teraz nevidím žiadne zlepšenie. Tri posily sa mi páčia, do tímu priviedli kvalitu. Tento tím ako celok sa mi nepáči, takže výsledok ma neprekvapil. 

Solskjaer ponúka príležitosť mladým futbalistom, káder prestavuje na svoj obraz. V lete priviedol britskú trojicu Aaron Wan-Bissaka, Harry Maguire a Daniel James, avšak nechal napríklad odísť útočníka Romelua Lukakua, za ktorého nepriviedol žiadnu náhradu. United sa musia zaobísť bez zraneného Anthonyho Martiala, v nedeľu utrpel úraz aj Marcus Rashford. Mužstvo z Old Trafford tak v stredajšom dueli ligového pohára s Rochdale zrejme nastúpi na hrote so 17-ročným Masonom Greenwoodom. 

 

 

"Po prvé musím povedať, že je dôležité, ak sú pre každého jasné priority klubu. Ak sa na United dívam zvonku, tak si myslím, že skončia medzi štvrtým a šiestym miestom. Samozrejme, nemyslím si, že sú tímom schopným bojovať o najlepšiu dvojku, pre nich bude dobrým úspechom, ak dosiahnu na top 4 a pôjdu späť do Ligy majstrov," povedal José Mourinho v nedeľnom štúdiu Sky Sports. 

Mourinho opakovane zdôraznil, že ak United naozaj myslia iba na top štvorku, tak nie je nič zlé na tom, že poskytujú príležitosť mladým hráčom. "Ak je cieľ umiestniť sa v top 4, v žiadnom prípade nerozmýšľať o útoku na titul a odraziť sa odtiaľ, potom je toto všetko perfektné prostredie na to, aby priniesli nejakých mladých hráčov a vybudovali niečo pre budúcnosť," vyjadril svoj názor dvojnásobný manažérsky víťaz Ligy majstrov. 

 

Tí, ktorí si myslia, že Mourinho odišiel z United v zlom a spálil za sebou všetky obrovské mosty, tak sa rozhodne mýlia. Portugalská trénerská ikona sa na klub stále díva pozitívne, pretože behom dva a pol ročného pôsobenia si vytvoril niekoľko priateľstiev. "Pre mňa je to smutná vec. Možno si mnoho ľudí myslí, že si užívam túto sitáciu, ale ani trochu to tak nie je. V klube mám ľudí, ktorých ľúbim, mnoho rešpektu mám aj voči fanúšikom. Je to pre mňa veľmi, veľmi smutné." 

V stredu nastúpia United na domácom ihrisku v rámci ligového pohára proti Rochdale z League One. Po tomto zápase nasleduje štvordňová prestávka a najbližší pondelok ligové meranie síl proti Arsenalu na Old Trafford. Ak teda chcú United v lige začať zbierať body v plných košíkoch, musia poriadne zabrať. A môžu si byť istí, že súperi im počas tejto cesty rozhodne neuhnú nabok. 


Tagy: Manchester United José Mourinho West Ham United Ole Gunnar Solskjaer

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Alberto Saiz; Twitter/BR Football

DISKUSIA