Llorente sa v Neapole uchytil a na Ancelottiho robí dojem: V útoku máme viacero možností

Hráč Neapola Fernando Llorente oslavuje gól
Hráč Neapola Fernando Llorente oslavuje gól

RÍM - V minulosti sa vo futbalových kruhoch zvyklo vravievať v súvislosti s brankármi - čím starší, tým lepší. V ostatných rokoch však tento prívlastok viac sedí na útočníkov po tridsiatke. Po vhodné príklady netreba chodiť ďaleko - Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Zlatan Ibrahimovič, Antonio Di Natale či Aritz Aduriz. Najnovšie sa za člena tohto pomyselného klubu môže pasovať aj Fernando Llorente v službách talianskeho SSC Neapol.

Tridsaťštyriročný Bask zamieril pod Vezuv pred začiatkom tejto sezóny z anglického Tottenhamu Hotspur ako voľný hráč. "Partenopei" sa zatiaľ vklad do rodáka z Pamplony vypláca. Minulý týždeň Llorente zohral dôležitú úlohu pri neapolskom víťazstve v Lige majstrov nad úradujúcim európskym klubovým majstrom FC Liverpool (2:0), na ktorom sa podieľal druhým gólom. V nedeľu sa v talianskej Serie A dvomi zásahmi pričinil o víťazstvo tímu Carla Ancelottiho v Lecce (4:1).

"Robí na mňa dobrý dojem. Páčilo sa mi, ako spolupracoval s Arkadiuszom Milikom. V útoku tak máme na výber viacero možností," poznamenal spomenutý neapolský kouč Ancelotti. Llorente v Lecce napodobnil práve Milika, keďže aj Poliak vo svojom premiérovom ligovom štarte za Neapol v auguste 2016 dvakrát skóroval.


Tagy: SSC Neapol Fernando Llorente

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Marco Lezzi/ANSA via AP; Video: hoofoot.com

DISKUSIA