Bez morfínu a anestézy by nevydržal: Slovenský bek chce titul a pozvánku do reprezentácie

Michal Sipľak (vľavo) v drese Cracovie Krakov
Michal Sipľak (vľavo) v drese Cracovie Krakov

KRAKOV - Slovenský futbalový obranca Michal Sipľak má za sebou nešťastné leto. Dvadsaťtriročného člena širšieho kádra slovenskej reprezentácie postretli komplikované zdravotné problémy. Dúfa však, že z najhoršieho je už vonku a sústredí sa na to, aby poľskej Cracovii Krakov pomohol k vytúženej majstrovskej trofeji.

"Počas sústredenia v Slovinsku sme mali na programe posledný zápas, v ktorom som mal hrať iba pol hodiny. Zle som zasiahol loptu a natrhol som si sval. Bol som z toho veľmi smutný, pretože sa to stalo tesne pred zápasmi 1. predkola Európskej ligy (proti Dunajskej Strede, pozn. red.)," povedal 23-ročný zadák pre Przeglad Sportowy.

Krátko na to, ako sa zbavil jedného zdravotného problému, prišiel ďalší. V stretnutí s Rakówom Čenstochová spadol po súboji na trávnik tak nešťastne, že si to odniesla jeho ruka. "Takú bolesť som ešte nezažil. A to som ako malý chlapec mal roztrhnutý sval aj krížny väz. Dali mi päť dávok morfínu, ale vôbec to nepomohlo. Lekári sa 15 minút snažili napraviť mi ruku, ale neskôr usúdili, že musím byť v anestézii, inak to nevydržím. Podľa prvej prognózy sa zdalo, že budem mimo do konca roka. Nakoniec sa však ukázalo, že ruka nebola zlomená a mal som iba vykĺbený lakeť. Najdôležitejšie bolo, že som sa stihol vrátiť pomerne rýchlo," doplnil.

V aktuálnej edícii 2019/2020 sa Cracovia motá okolo popredných priečok a aj keď v nedeľňajšom zápase 9. kola podľahla doma vicemajstrovskej Legii Varšava (1:2), na líderskú pozíciu stráca iba dva body. Keď na začiatku uplynulej sezóny kouč Cracovie Michal Probierz vyhlásil, že cieľom "pruhovaných" je majstrovská trofej v Ekstraklase, mnohí ho možno vtedy považovali za blázna. Podľa Sipľaka však v krakovskom klube odvádza neoceniteľnú prácu.

"Tá je vidieť aj na našich výsledkoch. Mužstvo je pohromade už dva roky. Veľmi dobre sa poznáme a rozumieme si na ihrisku aj mimo neho. To je však iba prvá etapa. Dúfam, že sa posunieme v tabuľke ešte vyššie a získame majstrovský titul," zaželal si Sipľak dosiahnutie úspechu, na ktorý 5-násobný poľský šampión čaká od roku 1948.

Sipľak napriek všetkému zlému verí, že nepriaznivé obdobie už prekonal a opäť dostane pozvánku od trénera národného mužstva Pavla Hapala. "Na zraze som už bol dvakrát, dúfam, že sa dočkám aj debutu v reprezentačnom drese. Či už by som v prípade postupu išiel na ME alebo nie, držím chlapcom palce. Vďaka skutočnosti, že existuje aspoň teoretická šanca, že by som sa mohol dostať na ME, mám ešte o niekoľko percent motivácie navyše. Základným predpokladom je však to, aby som pravidelne nastupoval v klube," zakončil Michal Sipľak.


Tagy: Cracovia Krakov Michal Sipľak

Zdroj:
SITA
Foto:
cracovia.pl

DISKUSIA