VIDEO Ďurica po návrate do Petržalky: Je to šok! Chalani musia tomu obetovať úplne všetko

Ján Ďurica v relácii Štúdio Športky s Robertom KmeťomJán Ďurica v relácii Štúdio Športky s Robertom Kmeťom Zdroj: športky

BRATISLAVA - V relácii Štúdio Športky sa moderátor Robert Kmeťo pýtal bývalého slovenského reprezentanta vo futbale Jána Ďuricu na jeho pohľad na posledné výkony zverencov Pavla Hapala. Tí totiž v kvalifikácii na EURO 2020 najprv prehrali s Chorvátskom 0:4, no následne si poradili s Maďarskom 2:1. Ďurica sa vyjadril smerom k poslednému kvalifikačnému duelu s posolstvom, že môže byť z pohľadu návratu sily, ktorá nás zdobila pred krutou prehrou s Chorvátskom, veľmi dôležitý.

Na otázku Roberta Kmeťa, čo bývalého hráča Lokomotívy Moskva, tureckého Trabzonsporu či Artmedie Petržalka momentálne napĺňa, prišla jasná odpoveď. "Pre mňa je dôležité, že niečo robím a som v kolektíve, čo mi chýbalo. Futbal mi chýbal, prišla ponuka z Petržalky, tak som sa jej chopil. Sú tu chalani ako Ďuri Piroska, tréner Mentel, Jožko Dojčan, čo mi určite uľahčilo rozhodovanie. Uvidíme, ako to z pohľadu mojej trénerskej práce bude pokračovať," odpovedal Ján Ďurica, ktorý momentálne pôsobí ako asistent hlavného trénera v druholigovej FC Petržalka. 

Pýtali sme sa bývalého reprezentačného obrancu aj na jeho názor na hráčov a celkovo zostavu Pavla Hapala, ktorá má pred sebou ďalší dôležitý duel s Walesom. "Škriniar hrá za veľkoklub, čo je pre nás mimoriadne dôležité. Vavro má obrovský potenciál, no potrebuje čas a obaja ho potrebujú, aby sa zohrali, aby si rozumeli aj poslepiačky. Až po dlhých rokoch sme napríklad so Škrťom zistili, ako si rozumieme," konštatoval Ďurica.

"V strede poľa je Hamšík a Kuco, to sú tí starší poslední bojovníci a držím im palce, aby ešte vydržali, aby odovzdali mladým čo najviac skúseností. No Slovensko má dlhodobo problém, nevieme totiž nájsť čistého a ortodoxného útočníka od doby, keď tu bol Robo Vittek," prezradil 37-ročný bývalý hráč svoj názor o tom, kde nás najviac tlačí topánka. 

Pýtali sme sa aj na to, aké to je prísť z tureckej či ruskej ligy a vôbec z klubov s obrovským rozpočtom do prostredia slovenskej druhej ligy. "Je to šok, na Slovensku ak chceš robiť vo veľkom, potrebuješ financie. No všetko sa začína od samotných chalanov. My keď sme začínali, sme nemali možnosti, aké majú aj dnes chalani v FC Petržalka. Ak si myslia, že im dnes stačí tréning, aby boli futbalisti, tak sa mýlia, musia tomu obetovať úplne všetko. Musia žiť len a len preto," vyjadril sa skúsený obranca. 

Viac o téme: Ján Ďurica SFZ EURO 2020 Robert Kmeťo Štúdio Športky
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: športky; VIDEO: športky
  • Zdroj: športky

Súvisiace články