Xavi má pred sebou obrovskú výzvu a neskrýva to: Chcem sa vrátiť do Barcelony!

Xavi Hernández
Xavi Hernández

BRATISLAVA - Bývalý španielsky futbalový reprezentant Xavi Hernández iba v závere minulej sezóny ukončil hráčsku kariéru a ihneď sa zhostil úlohy kouča. Prvé trénerské skúsenosti zbiera v katarskom klube Al Sadd, s ktorým v tamojšej najvyššej súťaži ešte neprehral. Mužstvo pod jeho vedením vyhralo všetky tri ligové duely a niekdajší tvorca hry FC Barcelona vyhlásil, že by sa v budúcnosti rád vrátil do metropoly Katalánska.

"Neskrývam to, že mojim cieľom je návrat do Európy a do Barcelony. Je to výzva, ktorá stojí predo mnou. Stále sa však učím v tomto katarskom projekte a užívam si to. Už ako hráč som vždy chcel byť súčasťou FC Barcelona. Bolo by pre mňa obrovskou cťou, ak by som sa mohol do tohto klubu vrátiť. Trénovať takéto mužstvá by bola veľká prestíž," cituje 39-ročného Xaviho portál televíznej stanice Sky Sports.

Ak by niekdajšiemu hviezdnemu stredopoliarovi nevyšiel angažmán v Barcelone, rád by si vyskúšal aj anglickú Premier League. Práve v nej pôsobí jeho bývalý kouč a vzor Josep Guardiola. "Je to najlepší tréner na svete, s ktorým sa zatiaľ nemôžem porovnávať. Milujem však jeho poňatie futbalu. Kto by nemal rád Premier League? Je tam skvelá atmosféra, plné štadióny. Všetci hráči, ktorí pôsobili v Anglicku, vraveli, že je to niečo jedinečné. Ak by som mohol, určite si vyberiem nejaký veľký tím ako Manchester City, Chelsea, Arsenal, Manchester United či Tottenham," uviedol.

Rodák z Terrassy nastupoval v Európe výlučne vo farbách "blaugranas". Za Barcelonu odohral dovedna 769 súťažných zápasov, v ktorých strelil 85 gólov a na ďalších 184 prihral. Na sklonku kariéry zamieril do Kataru, kde absolvoval 86 štartov za Al Sadd s bilanciou 22 presných zásahov a 28 asistencií. V španielskej reprezentácii hrával Xavi od novembra 2000 do júna 2014. S národným tímom získal jeden titul svetových šampiónov, dvakrát sa radoval z triumfu na majstrovstvách Európy a vlasť reprezentoval v 133 dueloch.


Tagy: FC Barcelona Xavi Hernández

Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA