Rasistický incident nezostal bez povšimnutia: Vedenie klubu sa vyjadrilo k nemiestnym prejavom

Momentka z inkriminovaného duelu Atalanta - FiorentinaMomentka z inkriminovaného duelu Atalanta - Fiorentina Zdroj: SITA/AP/Paolo Magni

BERGAMO - Vedenie Atalanty Bergamo sa dištancovalo od rasistických prejavov fanúšikov počas víkendového zápasu talianskej futbalovej Serie A proti Fiorentine (2:2). Rozhodca v prvom polčase duel na niekoľko minút prerušil po urážkach na adresu brazílskeho obrancu hostí Dalberta Henriqueho, ktorý je tmavej pleti. Správanie priaznivcov Atalanty pobúrilo aj prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianniho Infantina.

Švajčiarsky funkcionár vyzval na sprísnenie opatrení v boji proti rasizmu. "V talianskej futbalovej lige sme boli svedkami ďalšieho incidentu s rasistickým podtónom. Takéto veci nie je možné akceptovať. Musíme povedať nie rasizmu v akejkoľvek jeho podobe a vykoreniť ho zo spoločnosti i zo štadiónov," citovala agentúra AP slová Infantina, ktoré odzneli v jeho prejave počas slávnostného galavečera spojeného s odovzdávaním cien "The Best FIFA Football Awards" v milánskej opere La Scala.

Viac o téme: Atalanta Bergamo Dalbert Henrique