VIDEO Cibulková krásnym vzorom pre ostatných: Nová práca, za všetko hovorí radosť detí!

Dominika Cibulková počas tréningov s deťmi
Dominika Cibulková počas tréningov s deťmi

BRATISLAVA - Dominika Cibulková sa musí, chtiac-nechtiac, vyrovnať s absenciou na tenisových kurtoch pre zranenie ľavej nohy. Posledný zápas odohrala 28. mája na Roland Garros proti Bieloruske Aryne Sabalenkovej a podľahla jej 5:7, 1:6. Tenis je však jej celoživotnou láskou, a preto sa "Domi" stále zaoberá týmto krásnym športom. Potešenie našla v deťoch, ktoré motivuje a priúča ich základom bieleho športu.

Deti sa musia hýbať, inak to nejde

Počas dlhej pauzy sa začala Dominika venovať deťom a základné školy v Bratislave a okolí sa môžu tešiť z jej návštev. Priorita nemôže byť jasnejšia a priezračnejšia. Deti v dnešnej dobe trávia nehorázne množstvo času zavreté doma a ničia si oči pozeraním sa do počítačových monitorov, smartfónov či televízorov. Práve toto je jeden z aspektov, ktoré by mal projekt zmeniť. 

"Ide nám o to, aby sme deti viedli k športu, pretože sa musia a potrebujú hýbať. Každý deň navštevujeme dve školy a pri sebe máme zakaždým 150 až 200 detí," objasnila Dominika. 

Bez brilantných trénerov by to nedala

Šampiónka z turnaja majsteriek roku 2016 si je vedomá, že takúto záťaž by nemohla zvládnuť na vlastnú päsť, to by bolo veľa aj na koňa. Cibulková sa môže spoľahnúť na pomoc ochotných trénerov profesionálov, ktorých úloha je jasná. Úsilím trénerov je ukázať deťom, ako vyzerá klasický forehand, backhand, podanie či hra na sieti. 

"Také množstvo detí? Toto by som sama nedala! Preto mám so sebou ďalších piatich fantastických koučov, ktorí naozaj vedia pracovať s deťmi. Naša organizácia vyzerá asi tak, že deťom ukážeme naše tréningy, celý proces trvá asi 30 minút. Prebieha hravou a zároveň súťažnou formou. Za seba musím povedať, že detičky to veľmi baví," povedala šťastná Cibulková. 

Začiatok s mnohými otáznikmi

Keď sa človek púšťa do niečoho neznámeho, čo predtým nevyskúšal, zväčša sa nevyhne pochybnostiam o tom, či sa mu vôbec vynaložené úsilie vráti. Takéto čosi postihlo aj Dominiku, no teraz môže s radosťou prehlásiť, že ani jediná kvapka potu nebola zbytočná. 

"Sprvu som netušila, čo všetko to bude obnášať, chodiť po školách, ale to je super. Naozaj srším prekvapením, že keď sa zjavím v škole, tak decká ma evidujú a poznajú. Veľmi ma to baví. Podstata je hlavne v tom, že deti od nás veľa dostanú. Musíme ich viesť k športu, to je najdôležitejšie zo všetkého," odhodlane tvrdí slovenská tenistka. 

Lákavá odmena pre najlepšie detičky

30-ročná bratislavská rodáčka má jasné priority a obrovskú dôveru vkladá aj v trénerov, ktorí s ňou trávia dni a trénujú deti. Keďže ona si nemôže všimnúť každý nádejný talent, túto úlohu musia zvládať aj kouči. Pre tie najnadanejšie deti má pripravenú akúsi odmenu. "Niekoľko najlepších detí sa môže tešiť z toho, že dostane niekoľko bezplatných hodín v našej akadémii Love4Tennis. Tam môžu privoňať k tenisu, našou túžbou a chcením je nalákať ich k športu. Je potrebné, aby k nemu inklinovali," doplnila Domča. 

Zdá sa teda, že Dominika Cibulková sa počas hernej pauzy rozhodne nenudí, práve naopak. Svoj voľný čas využíva maximálne produktívnym spôsobom a snaží sa o to, aby tu po nej nezostali iba tenisové úspechy, ale aj niečo viac. Tenisová akadémia Love4Tennis Dominika Cibulková Academy a návštevy základných škôl sú viac než slušným odrazovým mostíkom do budúcnosti. Verme, že sa aj vďaka jej úsiliu nájdu nové tenisové talenty, možno budúci reprezentanti a hviezdy. 


Tagy: Dominika Cibulková Love 4Tennis Dominika Cibulková Academy

Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
Archív Dominiky Cibulkovej; Video: Športky/Archív D.C.

DISKUSIA