Trenčín reaguje na nepriaznivý vývoj sezóny: Prichádza posila najvyššej kvality!

Graeme McCormack sa stal novou posilou Trenčína
Graeme McCormack sa stal novou posilou Trenčína

BRATISLAVA - Účastník slovenskej najvyššej hokejovej súťaže HK Dukla Trenčín angažoval kanadského obrancu Graema McCormacka, ktorý v minulej sezóne nastupoval za HK Nitra. Dvadsaťosemročný bek by mal skvalitniť defenzívu "vojakov", ktorí figurujú po úvodných piatich kolách nového ročníka Tipsport ligy až na desiatej priečke. Informáciu priniesol oficiálny facebookový profil klubu.

McCormack bol v uplynulej sezóne kľúčovým zadákom Nitry. V kanadskom bodovaní obrancov skončil v základnej časti na piatom mieste s bilanciou 8+27 a v play-off bol dokonca tretí so súčtom 3+5. Produktívny bek vynikal aj v hodnotení +/-, keď v základnej časti nazbieral až 27 kladných bodov a v tejto štatistike mu patrilo druhé miesto.

Rodák z Thunder Bay pôsobí v Európe od sezóny 2016/17, ktorú strávil v nórskej Sparte Sarpsborg. Ročník 2017/18 odohral vo francúzskom Gap a následne sa presunul do Nitry. Vo všetkých prípadoch patril medzi najproduktívnejších obrancov tímu. V zámorí odohral na seniorskej úrovni jediný duel za Bridgeport Sound Tigers v AHL a štyri roky nastupoval za Bemidji State University v NCAA.


Tagy: HK Dukla Trenčín Graeme McCormack

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
facebook - HK Dukla Trenčín

DISKUSIA