VIDEO Kto čaká, ten sa dočká: Miláčik publika Murray sa po 266 dňoch dočkal výhry na profiokruhu!

Andy Murray
Andy Murray

ČU-CHAJ - Srbský tenista Miomir Kecmanovič postúpil do 2. kola dvojhry na turnaji ATP v čínskom Ču-chaj. Proti Nórovi Casperovi Ruudovi vyhral prvý set 6:2, jeho súper následne duel skrečoval.

Do osemfinále postúpil aj dvojnásobný britský olympijský víťaz Andy Murray. V utorok v 1. kole zdolal v troch setoch Američana Tennysa Sandgrena 6:3, 6:7 (8), 6:1 a na profiokruhu zaknihoval prvú výhru vo dvojhre po 266 dňoch. V boji o štvrťfinále sa stretne so sedmičkou turnaja Alexom de Minaurom z Austrálie.

Murray si veľmi cení prvé víťazstvo vo dvojhre, ktoré dosiahol po návrate na profi okruh ATP po komplikovanom zranení bedrového kĺbu.

"Bolo to jedno z najťažších víťazstiev kariére," povedala bývalá svetová jednotka po výhre nad  Američanom Tennysom Sandgrenom, ktorého zdolal v 1. kole turnaja ATP v severočínskom Ču-Chaji.

"Bolo to dôležité víťazstvo a bolo fajn vidieť, že neustále robím pokroky," citovala dvojnásobného olympijského víťaza agentúra AFP. Duel trval dve a pol hodiny. Držiteľ troch grandslamových titulov priznal únavu, no zároveň uistil, že operovaný kĺb vydržal. Po turnaji v Ču-chaj a turnaji Masters v Šanghaji sa Murray predstaví v Európe na turnaji v belgických Antverpách.

Alex de Minaur (7)-Austr.) - John Millman (Austr.) 6:1, 6:3

Damir Džumhur (BaH) - Marco Cecchinato (Tal.) 5:7, 6:4, 6:2

Miomir Kecmanovič (Srb.) - Casper Ruud (Nór.) 6:2 - skreč

Čang Č'-čen (Čína) - Dominik Köpfer (Nem.) 7:5, 6:2

Pablo Andujar (Šp.) - Steve Johnson (USA) 2:6, 6:2, 6:1

Andy Murray (V.Brit.) - Tennys Sandgren (USA) 6:3, 6:7 (6), 6:1


Tagy: Andy Murray Miomir Kecmanovič Tennys Sandgren Casper Ruud

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Kirsty Wigglesworth; Video: Tennis TV

DISKUSIA